מבחן הכוח של דרעי: מי ייבחר לרב העיר טבריה?

כ-10 רבנים הגישו את מועמדותם לתפקיד הרב הראשי של טבריה, מועמד אחד יכול להתניע או להחליש את היו"ר – אקטואליק עושה לכם סדר

בעוד כשבועיים יתקיימו הבחירות לרבנות העיר טבריה, וכאן ייבחן הכוח של אריה דרעי שמעוניין מאוד בבחירתו של מועמד שס לרבנות העיר הרב בוחבוט, שעליו מרן נשיא מועצת חכם שלום כהן הטיל כל כובד משקלו בכדי שייבחר.

באם ייבחר, דרעי יוכל לפתוח שמפניות ולעלות על הגל, מכיון שהרב בוחבוט ידוע כמקורבו של חכם שלום, באם לא, תיבת הפנדורה תיפתח מחדש, וזוהרו וכוחו של היו"ר שנמצא גם ככה בחדרי החקירות יוטל בספק.

כ-10 רבנים הגישו את מועמדותם לתפקיד הרב הראשי של טבריה.

מי נגד ומי בעד? אקטואליק עושה לכם סדר:

שעון החול מתקתק, ובתוך שבועיים ימים, ייבחר רב חדש לעיר, לאחר שבארבעים שנה האחרונות התנוסס שמו של הרב דוד פרץ זצוק"ל בכל מסמך של הרבנות הראשית לטבריה.

ואלו המועמדים: הרב שלוש, הרב בוחבוט, והרב חייאק, כבר הגישו את מועמדותם לתפקיד הנכסף.  בשבוע האחרון  גם הרב אבישי טהרני (ששימש כדיין בבית הדין הרבני והוציא ספרים רבים) הגיש אף הוא מועמדות, והרב משה זגדון רב ישוב כלנית שבצפון

ברגע האחרון, כמה שעות לפני שניתן להגיש מועמדות, הרב שלמה דידי רב עמק הירדן הגיש גם כן את המועמדות שלו לתפקיד רב העיר  מקורביו טוענים כי יש לו את מירב הסיכויים שייבחר, וזאת לאחר שמעל 7 מגוף הבוחר חתמו למענו.

שמעון כהן כתב העיתון מקומי "דתי בטבריה" אומר לאקטואליק כי קיים חשש שבג"ץ יתערב ברגע האחרון. הרב בוחבוט הוא כרגע המועמד המועדף ע"י ש"ס,והרב שלום כהן שליט"א שם את כל כובד משקלו על כך. כמובן שאת כל העבודה עושה הבן שלו. לפני כחצי שנה, עקב מחלה קשה הוא הודיע על הסרת מועמדותו, והדבר התפרסם. יש כאלו שטענו שזה בגלל הקפידה של הרב דוד פרץ זצ"ל, שמאוד רצה שחתנו יחליף אותו על כסא הרבנות.

אולם לפני כחודש הודיע הרב בוחבוט כי הוא שוב מגיש מועמדות. ממקורביו נמסר ל'אקטואליק' שהרב מתחזק בריאותית מיום ליום, והוא חזר לתפקד. "אבל מישהו ממתנגדיו של הרב עלול להגיש תלונה לנציבות המדינה בבקשה לפסול את הרב בוחבוט בטענה שהוא לא מספיק בריא". טוען כהן.

הרב אוירבך מטבריה, עדיין לא הודיע במי הוא יתמוך, אולם ככל הנראה הוא יתמוך ברב בוחבוט, וזאת עקב הסכסוך שיש לו מול מוסדות זכרון מאיר – ששם מעדיפים את הרב שלוש כרב העיר, יש לזכור כי שלושה מחברי הגוף הבוחר סרים למרותו.

לסיכום, אומר שמעון כהן "העניינים מתחממים", הוא מתאר, "כולם בסוף יבינו שאין להם סיכוי, ורק להרב דידי, ויצטרכו כולם לפרוש.

לטענת מתנגדיו של הרב דידי "לרב אין כושר של דיינות", בתגובה אומר מקורבו של הרב לאקטואליק "הכול שקר וכזב", הוא מבהיר, "לרב יש את כל התעודות הנדרשות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.