מבחני הרבנות הראשית יוכרו לצורך שכר מורים

בפגישה בהשתתפות הרה"ר הגר"ד לאו, סגן השר פרוש ומנכ"לית משרד החינוך הוחלט על הקמת ועדה שתבחן הגדלת ההכרה במבחני הרבנות הראשית לצורך שכר המורים.

בפגישה שנערכה היום בלשכתו של  הרה"ר הגר"ד לאו שליט"א, בהשתתפות סגן שר החינוך מאיר פרוש, מנכלי"ת משרד החינוך, מיכל כהן וצוות המקצועי הבכיר של משרד החינוך הוחלט על הקמת ועדה שתבחן הגדלת הכרה במבחני הרבנות הראשית לצורך קבלת דרגת שכר המקבילה לתואר ראשון.

הפגישה באה בעקבות כך ששר החינוך לשעבר שי פירון, החליט באופן שערורייתי להפחית את הניקוד הניתן למבחני הרבנות הראשית, לצורך קבלת דרגת שכר המקבילה לתואר ראשון, תוך שהוא מפלה במכוון בין המורים מהמגזר החרדי למורים מהמגזר הכללי.

בתום הפגישה, סוכם כי תוקם וועדה מקצועית שתביא את ההמלצות להגדלת ההכרה במבחני הרבנות הראשית לישראל ובה ישתתפו נציגי משרד החינוך ונציגי הרבנות הראשית שידונו ויביאו את ההמלצות בפני ראשי המשרדים.

הרב הראשי לישראל וסגן השר פרוש בירכו על הקמת הוועדה וציינו את תקוותם כי המורים במערכת החינוך שנבחנו במחני הרבנות הראשית יקבלו את ההכרה להם הם ראויים. גם מכוני ההכשרה במגזר החרדי בירכו על הקמת הוועדה וציינו כי המורים במגזר החרדי סובלים מאפליה לעומת מורים במגזר הרחב ותקוותם כי המצב ישתפר מעט לטובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.