"מבטיחה שנאמץ ללבנו את תמי"(וידאו)

בראיון למגזין 'לאשה' מספרת תמי מונטג, בתה של אסתי וינשטיין מאשדוד, על היחס של המשפחה החרדית לאחר ההלוויה, וגם: האמא החרדית של אסתי וינשטין נפרדת במכתב. { האמא החרדית נפרדת }

בראיון למגזין היוקרתי 'לאשה' מספרת תמי מונטג, בתה של אסתי וינשטיין מאשדוד, על היחס של המשפחה החרדית לאחר ההלוויה, וגם: האמא  החרדית של אסתי וינשטיין נפרדת במכתב.

 

"לא חשבתי שהיא תעזוב אותי, היא ידעה שאני נשארת לבד", אומרת תמי (26), בתה השלישית של אסתי שיצאה עמה בשאלה. "אני שואלת למה היא לא המשיכה להילחם, למה לא נתנה לנו לעזור לה. כואב לי עליה שהרימה ידיים, ועם זאת, כאמא אני מבינה אותה. אין כאב גדול יותר לאם מאשר לאבד את ילדיה".

לאחר ההלוויה תמי מביעה ביקורת על המשפחה החרדית ש"נזכרה" לבוא ולהיפרד, "מה זה הצביעות הזאת?עכשיו כואב להם?", היא האשימה, והספידה את אמא שלה עמה יצאה בשאלה. "אמא, אני יודעת כמה רצית שהעולם ישמע וידע על הכאב והצער של היוצאים בשאלה", כותבת תמי אל אמה, "הזעקה שלך נשמעה בכל הארץ ואני רוצה שתדעי שכבר הצלחת להשפיע על אנשים. פנו אליי כמה יוצאים בשאלה שבשבוע האחרון המשפחה שלהם יצרה איתם קשר בזכותך. במותך חוללת שינוי גדול הרבה יותר ממה שאי־פעם דמיינת. עצוב לי שהייתי צריכה לשלם את המחיר ולאבד אותך".

במגזין 'לאשה' נפרדת יהודית אירנשטיין, אמה של אסתי וינשטיין, שמבטיחה לגדל את תמי, "אני מבטיחה שנאמץ ללבנו את תמי, ואת בנה כפי שביקשת" היא כותבת ומבהירה: "בלכתך סערה הארץ, את המחיר הכבד ביותר אנחנו שילמנו. מבטיחה להיות אבא ואמא של תמי בתקווה שיבוא יום והם ישובו אל דרכנו".

 הכתבה בערוץ 2 על היחס החם של ההורים של אסתי לתמי- באדיבות רשת

תמי מספרת על הנערות בחברה החרדית, "אסתי סיימה את הסמינר לבנות וכשהגיעה לגיל המתאים נמצא לה שידוך. "סבא שלי היה נעלב אם היה מקבל הצעה לשידוך עבור הבנות שלו ממשפחה לא מספיק מיוחסת. אמא התחתנה עם אבא שלי, חסיד אדוק ששומר על כל התקנות. סבא וסבתא הכירו את המשפחה שלו, וכשאמא שאלה איך הוא נראה אמרו לה שהוא נראה נחמד. בחסידות גור, אגב, מתחתנים רק בתוך החסידות וכולם יודעים הכל על כולם".

 

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה מפתיע שנטשה 6 בנות נטשה גם את השביעית?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בסד
  מספיקקקקקקקקקקק לתת להם יד אתר קוקר!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. סוטים נמאסתם!!!!!!!!
  מספיק עם הילדה המתוסכלת הזאת!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חשבת פעם על הנזק שגרמת לילדיך? לאחיך, אחיותיך והוריך?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב