מביך: לפיד שוב ושוב סותר את עצמו

יו"ר תנועת יש עתיד יאיר לפיד שוב מזגזג.  לאחר שלפיד שיבח בשנת 2016 את הסכם הפיוס שחתם נתניהו עם טורקיה, היום צייץ לפיד כנגד הסכם הפיוס

לאחר שורה של זיגזגים – יו"ר תנועת יש עתיד יאיר לפיד שוב מזגזג. לאחר שלפיד שיבח בשנת 2016 את הסכם הפיוס שחתם נתניהו עם טורקיה, היום צייץ לפיד כנגד הסכם הפיוס, וזאת לאחר שארדואן גירש את שגריר ישראל בטורקיה ממדינתו.

וכך כתב היום לפיד: "הסכם הפיוס שחתם איתם נתניהו היה טעות. עם אנטישמים כמו ארדואן לא מתפייסים. הגיע הזמן שהממשלה תגיד את מה שברור כבר הרבה זמן – ארדואן הוא חלק מציר הטרור האיסלאמי".

אלא שגולשים בטוויטר הזכירו ללפיד את הציוץ שלו מ–27 ביוני, 2016, יממה לפני החתימה על ההסכם עם אנקרה, לפיד צייץ: "ההסכם עם טורקיה קשה לעיכול, יש את מה שכולנו מרגישים, ויש את האינטרס הלאומי והביטחוני והאינטרס הלאומי והביטחוני קודם".

זוהי הפעם השנייה תוך שבוע ימים שבו לפיד סותר את עצמו. ביום שלישי שעבר יו"ר יש עתיד פרסם הודעת תמיכה בהחלטת טראמפ לבטל את הסכם הגרעין בחשבון הטוויטר שלו: "מברך את הנשיא טראמפ על עמידתו האיתנה לצד ישראל. אחרי החלטת הנשיא עלינו לגייס את כל כוחותיה המדיניים של ישראל כדי לוודא שהאירופאים, הסינים והרוסים יצטרפו למהלך וימנעו מאיראן לחזור לפיתוח נשק גרעיני".

אך כמה שעות קודם לכן לפיד התעקש כי פרישת ארה"ב מההסכם היא צעד שלילי. "נתניהו מנסה לבטל חד צדדית את ההסכם – אני אומר בוא ניקח עוד שישה חודשים", אמר לפיד בריאיון לגלי צה"ל. "אני נגד הסכם הגרעין, אבל לא בעד לבטל אותו באופן חד צדדי".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.