"תרגישו בבית, גברים ונשים ללא הפרדה"(וידאו)

כניעה חרדית מבישה: בסרטון שהפיקו התנועות הרפורמיות ו'נשות הכותל' הן מציגות את ניצחונם על פני רב הכותל והציבור החרדי. צפו {הרפורמים חוגגים}

מביש: בסרטון מיוחד שהפיקו התנועות הרפורמיות בשיתוף עם ארגון 'נשות הכותל' הם מציגים את ניצחונם על פני רב הכותל והציבור החרדי: "פעם ראשונה שהחוק הישראלי מכיר בנו, גברים ונשים יוכלו להתפלל יחד ללא הפרדה, רב הכותל לא יוכל להתערב לנו – חיילת תוכל לשיר את המנון התקווה".

ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, ומי שמובילה את המאבק אמרה כי "בפעם הראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל מעביר ראש הממשלה את המפתחות של האתר הקדוש ביותר לנשים ולזרמים הלא-אורתודוקסיים, ומאפשר חופש בחירה אמיתי בדת. זהו ניצחון דרמטי ומשמעותי לעם ישראל ולנשות ישראל".

לדברי הופמן, המשא ומתן בין הצדדים בהובלתו של מזכיר הממשלה, אביחי מנדלבליט, איפשר הקשבה ודיאלוג מתמידים בין כל השותפים. "מנדלבליט נתן לכל הצדדים לשמור על חזונם, אבל גם לכבד את חזונם של השותפים האחרים. סביבת הדיאלוג המיוחדת שיצר באה לידי ביטוי בתוצאת המו"מ.

"רב הכותל ניצח בכך שיש לו עכשיו מוטת שליטה מלאה על רחבת התפילה הצפונית של הכותל המערבי. נשות הכותל ושותפיהן ניצחו בכך שניתנה להן שליטה ברחבה הדרומית של הכותל המערבי. הזרמים הפלורליסטיים מקבלים הכרה משמעותית לראשונה בהיסטוריה. והזוכה הגדול הוא עם ישראל שניצח בכך שתתאפשר לו בחירה – שלא היתה קיימת קודם – במקום שהכי מתאים למנהגי התפילה שלו".

ח"כ משה גפני תקף בחריפות את התנועה הרפורמית בעקבות המהלך. "הרפורמים הם קבוצת ליצנים שתוקעים סכין בתורה הקדושה", אמר. "לעד ולעולמי עולמים לא תהיה הכרה בקבוצת הליצנים הזו, לא בכותל ולא בשום מקום אחר".

יו"ר ש"ס אריה דרעי יצא אף הוא נגד ההחלטה. "כל הבעיה הזאת של הרפורמים והקונסרבטיבים לא הייתה קיימת עד עכשיו במדינת ישראל ואין לי שום כוונה שזה יקרה עכשיו", אמר הבוקר בישיבת הממשלה. "אין מה להתפשר בעניין".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי, גפני וליצמן, רק כסף כסף כסף.

    היום הרסתם את הדת במדינת ישראל.

    לא שומעים לרב עמאר, הוא צודק, זה חורבן הדת.

    אלי ישי אחריך באש ובמיים |
    הגב