מבית של עבריינים לראשות ירושלים?

אלי ישי, למרות נקיון הכפיים האישי (לא הפוליטי) שלו, ועמדותיו הניציות,

לא יכול לבנות על תמיכת מצביעי ה'בית של גויים' במירוץ לראשות העיר ירושלים

עכשיו זה רשמי. אם פעם עוד התרשמנו לטובה מן העובדה, שזה 13 שנה עמד בראש מפלגת ש"ס אלי ישי, אדם ישר דרך ונקי כפיים, הנה נתבשרנו עתה על הדחתו לטובת העבריין המוּעד בדימוּס אריה דרעי, מהיום יו"ר ש"ס. וזוהי, בל נשכח, כל תורת ש"ס על רגל אחת, אותה מפלגה יהירה שתיארה ללא היסוס את מפלגת הבית היהודי כ'בית של גויים'.

בית של גויים? עכשיו עוד יותר מצחיק לשמוע כינוי זה, שבא מבית היוצר של מפלגה שהופכת עצמה לדעת, בכוונת מכוון, לבית של עבריינים. עד שאתם פוסלים אחרים בטענות שווא על גויים שלא היו ולא נבראו, למה לא תפשפשו במעשיכם ותִמְנו את רשימת עברייניכם, שאיכלסו את בתי הכלא בישראל. עבריינים כפשוטו. שבאב'ניקים שעלו לגדולה וצנחו לתאי הכלא, לאחר שנתפסו בפלילים. אשריכם שנתפסתם… אתם, עברייני ש"ס, שהעמדתם בראשכם עבריין עם קבלות, תלמדונו דרך ארץ? ואיפה וביערת הרע מקירבך?

האמת היא שאין לנו עניין, לא בהם ולא בהמונם, מאז שהם הפכו בהבל פה, רבבות רבבות משלומי אמוני ישראל ל'גויים' רח"ל. שיתבוססו בשלהם. ולא היינו נדרשים לנסיקתו של האיש שרכש ביושר רב את תואר 'המושחת והמשחית', אלמלא דחה היו"ר המודח אלי ישי, את פרס הניחומים שהוצע לו, יו"ר מעיין החינוך של ש"ס (היי, האַלוֹ, מר ישי – ממתי דוחים אצלכם בש"ס הכרעות של רבנים?), ותחת זאת שוקל להתמודד על ראשות העיר ירושלים, בבחירות המוניציפליות של חודש חשוון הבעל"ט. אנשיו העריכו, כי יצליח לגייס לטובתו את כל הפלגים החרדיים בבירה, אולי גם את תמיכת הליכוד, ומן הסתם גם את תמיכת הציבור הדתי לאומי.

אלא שבירושלים, כך התברר בבחירות 2008, לא ייבחר ראש עיר ללא תמיכת הציבור הציוני דתי. הן רק בבחירות האחרונות לראשות עיריית ירושלים הוכיחה הציונות הדתית בבירה, כי היא ורק היא מהווה את לשון המאזניים. בהתמודדות בין ח"כ מאיר פורוש ('יהדות התורה'), שנהנה מתמיכה מסיבית חרדית (אם כי היו מעט חרדים שהצביעו נגדו מטעמים פנים חרדיים) לניר ברקת, שנתמך בידי הציונות הדתית, ניצח ברקת עם 53% מול 43% שקיבל פורוש.

כשר אבל מסריח

לכאורה עשוי ישי להיות מועדף ע"י הציונות הדתית. האיש שומר תורה ומצוות, וגם עמדותיו המדיניות הניציות – בנושא הפלשתיני והמסתננים הסודנים – קרובות לשל הציונות הדתית. איש כלבבנו.

אלא מאי? ישי ירוץ, גם אם יתכחש לכך, בתור שליח של ש"ס-בראשות-דרעי. ככזה, לא יהיה לציבור הציוני, הדתי והמסורתי, בירושלים, שום ענין לתמוך בו. יכול אמנם ישי לסנוור את עיני הבריות עם מחיקה לכאורה של הזהות הש"סית, תוך שימוש, כנהוג במקומותינו, בשם נייטרלי כלשהו: 'ירושלים יהודית' או 'למען ציון לא אחשה', יוּ נֵיים אִיט. אבל כל זה לא ישנה את העובדות הבסיסיות: במירוץ לעיריה מייצג ישי, אם ירצה ואם לא, את מפלגת העבריין אריה דרעי, שלגביו אמורות הבחירות המוניציפליות להוות מבחן כוח ראשון (וכבר עכשיו הוא מרכז מאמצים להבטחת נצחונות רבים ככל האפשר בזירה המוניציפלית). מה פתאום שמי שהגדיר את הציונות הדתית בית של גויים, יתחנן עכשיו לתמיכת 'הגויים' הללו?

תנו לנו לפחות סיבה אחת שבעטיה אמורה הציונות הדתית לחזק את דרעי, האיש שהיה מאדריכלי התרגיל המסריח (1990) להחלפת ממשלת הימין בראשות שמיר בממשלת שמאל בראשות שמעון פרס, והאיש שהוביל את ש"ס (1993) להימנעות מהצבעה בהסכמי אוסלו הרצחניים על מנת לאפשר העברתם בכנסת "ברוב יהודי" כדברי רה"מ רבין – ובעטיים נרצחו מאז, למעלה מ-1,500 יהודים, והאחרון שבהם רק לפני כשבועיים – אביתר בורובסקי הי"ד.

וכל זאת בנוסף לקופת השרצים האישית התלויה מאחוריו, בדמות הרשעות מאפיוזיות: לקיחת שוחד, מירמה והפרת אמונים – מעשים מפוארים של שחיתות צרופה, שבעטיין קבע ביהמ"ש כי האיש הפיץ תת תרבות של שוחד האופיינית למדינות נחשלות ולמשטרים אפלים; וביהמ"ש המחוזי קבע לגביו כי פיתח תעשיית כזבים מתוחכמים כדי לשבש את מהלכי המשפט נגדו, ושלא בחל באיומים על חוקריו, ושהודיע להם כי יודחו לתפקיד ש"ג במשטרה. יגידו בש"ס מה שיגידו על הבית היהודי, אבל לא בבית היהודי ולא בשום מפלגה נורמטיבית אחרת, לא היו מעניקים את תפקיד היו"ר לאיש רב מעללים שכזה (שגם, למרבה הביזיון, הפעיל אמצעי סחיטה בוטים כנגד הרב עובדיה, כשאיים להקים מפלגה חדשה, מתחרה לש"ס).

אז נכון אמנם, שפורמלית דרעי שילם חובו לחברה, ומבחינת החוק היבש פג הקלון. עובדה שהוא מכהן בכנסת. אלא שמבחינה ציבורית, מוסרית, הקלון איננו כתם זמני שיורד בכביסה. אילו ישב בפינתו והתנזר מעסקי ציבור, ניחא. אבל מרגע ששוב התנשא למלוך, ועשה לציבור הישראלי כולו 'נא בעין', ראוי לזכור ולהזכיר כי הקלון המוסרי עדיין קיים. כמאמר הבריות: "כשר אבל מסריח". אמנם חז"ל הורונו, שאין ממנים פרנס על הציבור אלא א"כ קופה של שרצים תלויה לו מאחוריו, אבל כבר קבע הרמב"ם בתשובותיו (רע"א), שהמונח פרנסים אינו אלא שם נרדף ל"תלמידי חכמים, אנשי תורה ואנשי מעשים טובים". מעשים טובים, רֶבּ אריה?! נו, באמת.

תעשיית הג'ובים

אבל כל זה בבחינת כסף קטן לעומת רדיפת ש"ס בראשות ישי את הציונות הדתית בכל מקום שרק יכלה, והדחת נציגיה לכל הרוחות. ש"ס של ישי הפכה את משרד הדתות לתעשיה משומנת של ג'ובים לאנשי שלומה, תוך הדחת אנשי הציונות הדתית מכל עמדה שהחזיקו בה. כך היא מינתה ברוב שרירותה דיינים, רבני עיר, רבני שכונות ורבני תת-שכונות, רובם ככולם מקרב אנשי שלומה, תוך קיפוח משווע של תלמידי חכמים מן הציונות הדתית. אותה ש"ס של ישי נתנה ידה לסיכול בחירת מועמד הציונות הדתית לתפקיד הרב הראשי, וביכרה על פניו מועמד מביך, שנשלח בידי הליטאים מ'דגל התורה'. וזו אותה ש"ס היא שטירפדה, מכוח שליטתה במשרד הדתות, את כוונתם של ראש העיר והציונות הדתית בירושלים, למינוי הרב אריה שטרן, לתפקיד הרב הראשי האשכנזי לירושלים, תפקיד שהתפנה ולא אוייש מאז 2002.

מי ערב לנו שבמעמדו כראש העיר שוב לא יפעל בדרך עיוועים פוגענית זו, על מנת להוכיח למצביעיו בציבור החרדי: 'ראו שכשר אני'?

ועדיין לא אמרנו מילה על מאמרי השיטנה שהנפיקו לבלרי בטאונו של היו"ר המודח ישי, 'יום ליום': "הבית היהודי זאת המפד"ל הישנה והטובה מבית היוצר של בורג וזבולוניו העסקנים הממאיסים ההיסטוריים" (7.2.13), ועוד פנינים עלובות מסוג זה.

קיצורו של דבר, תהיה זו הגזמה פראית מצידו של ישי לצפות לתמיכת הציונות הדתית במירוץ לעירית ירושלים. בוודאי לא בעיר שעל פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 32% מתושביה חרדים, 31% דתיים ומסורתיים-דתיים, 16% מגדירים עצמם 'מסורתיים לא כל כך דתיים' ו-19% חילונים. לא שברקת הוא כליל השלימות. לפעמים נדמה שלהיפך: רק בשבוע שעבר הוא הזמין להופיע באירועי יום ירושלים דווקא את הזמרת אחינועם ניני, שהופיעה בטקס הפרובוקטיבי של השמאל הרדיקלי 'יום הזיכרון הישראלי-פלשתיני', שנועד לפגוע

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מנחם רהט, מוכר לי השם הזה, אתה אדם נבזי שאוכל את ש"ס לארוחות הבוקר

  שרית |
  הגב
 2. אמנם יש חרדים גנבים וכו וכו אבל
  מי שמכיר את תנועת המזרחי החל מהבית (אינטרנט טלביזיה) בתי ספר (הרבה תלמידים קונסרבטיבים) תנועות נוער חוסר הפרדה משווע בנים ובנות בעורבוביה) וכו וכו מבין מה הכוונה בית של גוים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • מה אם הצד החיובי מלא ילדים שגדלו בבתים חילונים חזרו בתשובה והתחזקו תתפלא לשמוע דרך בני עקיבא המעורבת והיום שולחים את ילדיהם למקומות ות"ת דתיים לאומיים שלומדים בהם תורה לא פחות מהחרדים + מלא ישיבות גבוהות וישיבות הסדר שממיתים עצמם על אולמה של תורה(אתה מוזמן לבקר בהם)(לא מזמן הנכדה של הרב עובדיה התחתנה עם תלמיד מישיבת אפיקי דעת(שדרות) והשדכן היה לא פחות מהרב אבוטבול(חתן הרב עובדיה) שפעם בשבוע! מעביר שיעור בישיבה… אז בבקשה לא לזלזל ולא להוציא שם רע על ציבור שלם ירא ה' שעובד את ה' בכול מאודו…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. הרב עובדיה רחוק מאוד מלהיות מנהל מפלגה דתית הדרך שבא כולם חושבים שהוא מעורב בכל מהלך ומהלך של התנועה היא שקרית וכצאן הפוסח על התורה הולכים כולם להצביע בעיברון בלי לברר האם הכן התנועה מנוהלת היטב על ידי הרב עובדיה שליטא –

  יניב קצין |
  הגב
 4. השאלה איך ממנים לראש תנועה דתית לכאורה עבריין שהורשע במעילת כספי ציבור ושמו אותו כראש מפלגה שצריכה לייצג את הדרך הישרה והטובה בעניני השם שזה הפך מימה שהוא עשה

  יניב קצין |
  הגב
 5. אתם זוכרים איך לפני כמה ימים הוא עוד עשה את זה לאריה דרעי .
  חחחחח

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. אפס מאופס רק אריה דרעי הוא יכול להיות ראש העיר של טירה

  יהודי |
  הגב
 7. עזבו אין לו שום סיכוי גם כך לישי הוא לא עשה כלום בעשר שנות עבודה

  י |
  הגב