"מבני-ברק יוצאת הבשורה העסקית"

תחת כותרת "מבני-ברק יוצאת הבשורה העסקית", מציין העיתון הכלכלי גלובס כי בימים אלו מגשימה משאלה עתיקת יומין את עצמה והאילוזיה הופכת למציאות בר-קיימא, וכך יוצאת מעיריית בני-ברק בשורה כלכלית למדינה כולה ולטריטוריית המרכז בפרט.{מהפכת המגדלים}

"גוש דן מתעורר לבוקר חדש עם מתחם B,B,C שבבני-ברק"- כך מתאר מגזין הנדל"נ הארצי של עיתון "גלובס" כיצד הפכה העיר בני-ברק ליצרנית של סביבה מצויינת התומכת בקיומה של זירת עסקים משגשגת ואטרקטיבית ועל המתחם המסחרי החדש B,B,C בצפון העיר, שמציע מענה מהודק ומקצועי לכל עסק ומשרדים שיבחרו להשתכן בו.

תחת כותרת "מבני-ברק יוצאת הבשורה העסקית", מציין העיתון הכלכלי הידוע כי בימים אלו מגשימה משאלה עתיקת יומין את עצמה והאילוזיה הופכת למציאות בר-קיימא, וכך יוצאת מעיריית בני-ברק בשורה כלכלית למדינה כולה ולטריטוריית המרכז בפרט.

בהתאם להסברו של העיתון "גלובס", מיקומה האסטרטגי של העיר בני-ברק בלב ליבו של גוש דן, ישיבתה על צירי תנועה מרכזיים כרח' ז'בוטינסקי ו"אם המושבות" והרכבת הקלה המתוכננת לפתח מתחם ה- B,B,C של בני-ברק, הפכו את פני המתחם ב-180 מעלות, ומתעשיות ותיקות ומוסכים המריא האזור עד לנקודת יעד שבה ניצבים כבר היום למעלה ממליון מ"ר של שטחי בניה, בעשרות מגדלי משרדי משרדים ומתחמי מסחר שוקקים והומי אדם.

לדברי העיתון מנצח על הפרוייקט הענק הזה הרב חנוך זייברט, ראש העיר, ששם לנגד עיניו את הפיכת העיר בני-ברק, מאחת הערים המורכבות בארץ לעיר משגשגת ופורחת, המעניקה לתושביה איכות חיים אופטימלית, לרבות קידום משמעותי של מקומות תעסוקה ושל פרקטיקה בשטח, וכל זאת בעקבות מתחם ה- B,B,Cומתחמים נוספים המתפתחים ונטמעים בעיר.

מתחם ה- B,B,Cמוגדר, בהיבט העסקי, ע"י גב' סיוון אור-לב, במסגרת סקירת אזורים בעיתון "גלובס", כאזור שממשיך להתפתח, כשלצד מגדלי ב.ס.ר (3 מגדלים), "קונקורד", "וי טאוואר", ובאחרונה גם "בית נועה", שמתאכלס בימים אלו וניתן למצוא בו משרדים ברמת גימור גבוהה ובמחירים אטרקטיביים, והמתחם, כולו, שופע משרדים, עסקים, חנויות, בנקים ומרכזי שירות, היוצרים יחדיו סביבת עבודה מצויינת בלב גוש דן, כשלצד השכירויות גם עניין אישי ברכישת משרדים, כשההיצע הולך ומתמעט.

במסגרת סקירה של חיי היום-יום בשוק הנדלנ"י בעיתון "גלובס", מדגישה גב' עליזה כהן, מנכלי"ת "רשף נכסים", כי קריית אתגרים בצפון רעננה ומתחם ה- B,B,Cבבני-ברק הינם אזורי תעשיה בצמיחה אטרקטיבית, בהיקף ארצי, בעקבות הנמרצות ושיתוף-הפעולה של ראשי העיריות, מהנדסיהן וצוות הפיתוח של אזורי העסקים, אך הבולטת מכל העיריות, לדבריה, היא עיריית בני-ברק, שבניגוד לגירעונות מהם סבלה שנים רבות, היא מצוייה בצמיחה גדולה לרווחת תושביה, עם התפתחות האזור העסקי בצפונה, ועסקים רבים נדדו מערים אחרות לבני-ברק, וכל בניין שנבנה נמכר או מושכר במלואו. ואכן, רו"ח אהרון אדלר, גזבר העירייה מציג בגאווה ובסיפוק את נתוני חברת דירוג האשראי S&P, שהעריכה את העירייה בדירוג גבוה ביותר- ILAA+/STABLE.

אדריכל ישראל קשטן, מהנדס העירייה, המכיר כל זיז ואבן באזור, בטוח כי בכל אחד מאלו טמון פוטנציאל חזק שמצעיד את החלום קדימה, וכך אודות לאגנדה זו נמצאת העירייה בפני מציאות מדהימה שעברה את רף הציפיות.

נקודת הבידול של מתחם עסקי זה, לעומת מתחמים בערים אחרות והביאו לעדיפותו של המתחם הבני-ברקי, נקבע "לדברי ה"גלובס", ע"י הגישה הנוחה ומרכזיות המתחם, אך בנוסף לצירים הקיימים, מסר מר חנוך זיידמן, מנהל אגף התשתיות והפיתוח בעירייה, במטרה להשביח את הנגישות למתחם וממנו, פורסת העירייה שלושה צירי תנועה נוספים במתחם, וגם רח' הירקון מרחיב את גבולותיו והופך לצי תנועה בעל ארבעה נתיבים, ובד בבד, כדי להפוך את מראה האזור ליוקרתי ולאחיד, מלווה כל תהליך הפיתוח, מהמסד ועד הטפחות, פרטנית ע"י אדריכל נוף, במטרה להעניק לסביבה אסתטיקה ואחידות.

בנוסף לאסתטיקה ולהיבט החזותי, שמה העירייה דגש מרכזי למתן מענה מקצועי וזמין לבעלי החברות והעסקים שהעתיקו את מקומם ל- B,B,C, וזאת באמצעות מנהלת מיוחדת למתחם, המגישה שירותים בכל שעות היממה, ובנוסף לכך פועלת המנהלת להקמת חניון ציבורי נגיש ויעיל בן 1000 מקומות חניה. "נגישותו וזמינותו של המתחם"- מדגיש מר ישראל לייזר, מנהל מתחם העסקים- "הם שהופכים אותו לכה מבוקש ולכה יחודי, ויש לזכור את צמידותו לצירי התנועה האסטרטגיים לתל-אביב ולרמת-גן, דרך "אם המושבות", וסמיכותו לרכבת ישראל שרציפיה ממוקמים בו ו"הרכבת הקלה", שהחלה לקרום עור וגידים בתקופה זו.

האדריכל, המלווה את תכנון המתחם ויישומו זה שנים רבות, אדריכל עדן-בר, מבהיר, כי שפתו האדריכלית היחודית של המתחם משווה לו כעת אטרקטיביות יותר מכל מתחם עסקי אחר שהוכר עד כה, ועצם העובדה שעוברים בו אלפי אנשים מכל רחבי הארץ, מידי יום, מחזקת את מעמדו למתחם העסקים המרכזי, המוביל והדומיננטי בארץ, וכבר בטווח הקרוב. "זהו אחד החלומות והחזונות, שצמחו ומומשו במהירות כה גדולה ובהיקף כה נרחב"- משחזר בערגה אדריכל עדן-בר את המתחם, שהפך לסיפור הצלחה לכל המעורבים בו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.