מבצע מחשמל / ירוחם אסטריכר מגלה את הפנים היפות של חב' חשמל

סיפורה של משפחה שצברה חוב גדול בחברת החשמל, לא הצליחה לשלמו ונותקה מאספקת החשמל, אז איך למרות זאת, חזר האור?

מי כעמך ישראל…

כמרצה למיתוג אני נוהג לומר בתחילת דברי כי מיתוג זה אוסף חוויות ואסוציאציות שיש לצרכן על המוצר או החברה נותנת השירות, היום נחשפתי לתופעה במלוא עוצמתה.

לכולנו יש דעה ולא בהכרח חיובית על חברת החשמל, גוף גדול ומונופוליסטי ששולט על משאב צריכה חיוני ללא מתחרים, החשבונות שרק עולים מחודש לחודש ומשנה לשנה, ועד עובדים חזק ועוד שלל תפיסות שכנראה רוב רובם נכונות וגורמים לנו להסתכל על הגוף הזה ועל התנהלותו כמשהו שלילי שרק רוצה לנצל אותנו בלי התחשבות.

אבל היום דווקא נתקלתי בצד היפה של הנהלת החברה שיחד עם עמך ישראל יצאו מגדרם לסייע לאדם במצוקה ומעשה שהיה כך היה:

לפני צהרים אני מקבל הודעה מחבר שהחשמל בביתו נותק עקב חוב של 3800 ש"ח יש לו ילדה בת שנה ואין לו מהיכן לשלם.

מיד העליתי לפייסבוק את צילום המסך של ההודעה בפנייה אל חברי לפייסבוק שיירתמו לסייע כמה שנוכל. כרגיל יש את החברים הקבועים שמקדימים את כולם במקרים מסוג זה ומבקשים לסייע בתרומה רק תגיד לאן להעביר, אולם אני חשבתי שעדיף שהכסף יגיע ישירות לחברת החשמל לצמצם את החוב בלי לעבור בחשבון של מישהו בדרך.

אלא שעמדה בפני דילמה, לא רציתי לתת לכל דורש את שם החבר ופרטים מזהים וכן רציתי שישלמו ישירות להברת החשמל, ככה משמיים נזכרתי בגברת חני עד- שעובדת בשירות הלקוחות של החברה, היא בשמחה הסכימה לסייע וכל מי שרצה לתרום הופנה אחר כבוד אליה לשלם.

לאט לאט התחלנו לנגוס בחוב עד שאחה"צ לקראת הערב עברנו את מחציתו וכאן הגיע הזמן לבקש מהחברה להתחשב ולחבר את החשמל למשפחה שלא תעבור, חלילה, לילה בלי חשמל.

בדרגים הנמוכים של החברה הבנתי שבלי כסף מלוא החוב- הסיכוי נמוך, החלטתי שזה הזמן לערב גורמים בכירים. פניתי למר אורן הלמן שהוא סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת חשמל וביקשתי את עזרתו, הסברתי מה הסיפור ואיך עם ישראל נרתם לשלם חשבון של אדם שלא מכירים העיקר שיחברו לו את החשמל, אורן שמוכר כמי שפועל רבות לקידום מוגבלים בתעסוקה ועוד פעילויות חברתיות, שמע ומיד לקח פיקוד, תוך כמה דקות פנה אלי אילן ארנון מהדוברות של חברת החשמל שיצר קשר עם חני משירות לקוחות לבדוק את הפרטים, בינתיים החל להחשיך ועוד אנשים טובים התקשרו להשתתף במבצע ולשלם אצל חני.

מכאן לשם, הודיעו לי גם אורן הלמן הסמנכ"ל וגם אילן ארנון שהעניין בטיפול מנהל מחוז ירושלים שדואג שעוד הערב החשמל יחובר ושמחר נדאג לסגור את היתרה.

בינתיים החוב שולם במלואו על ידי החברים מהפייסבוק והחשמל שב לזרום באדיבות הנפשות הפועלות בחברת החשמל שהצטרפו למאמץ וכולנו יכולים לסיים את היום בידיעה ש"מי כעמך ישראל…"

הכותב הוא ירוחם אסטריכר- תושב בית שמש עוסק בפרסום ויח"צ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.