מבצע שובו: 1 $ דולר שווה 4

לרגל 25 שנה להקמתה, רשת בתי הספר של שובו בישראל הודיעה על מבצע גיוס כספים הגדול ביותר בתולדותיה, שיתקיים בע"ה ביום שני, 22 ביוני – ב-4 מדינות יחד!

לרגל 25 שנה להקמתה, רשת בתי הספר של שובו בישראל הודיעה על מבצע גיוס כספים הגדול ביותר בתולדותיה, שיתקיים בע"ה ביום שני, 22 ביוני – ב-4 מדינות יחד!

במשך 24 שעות, צוותים בישראל, ארה"ב, אנגליה ודרום אפריקה מתכוונים לגייס סכום של 1,600,000$ בעזרת תכנית של "ריבוע" תרומות נכנסות.

רשת שובו הוקמה ע"י הרב אברהם פאם זצ"ל בשנת 1990 כאשר גל העלייה מברה"מ לשעבר הייתה בשיאה.

הרב פאם יחד עם מנהיגים יהודים נוספים דאגו למצבם של עולים אילו וילדיהם – הן גופני והן רוחני. הילדים היו זקוקים לבתי ספר המבינים את התרבות הרוסית ואת הציפיה לרמת לימודים גבוהה ביותר, וכן היכולים להעניק רמה בסיסית של לימודי קודש. לאחר 70 שנות קומוניזם ברוסיה, עולים רבים הגיעו ארצה ללא כל ידיעה על יהדותם. לא הייתה להם זיקה יהודית או גאווה יהודית. שובו הוקם למלא חלל זה.

מהתחלה צנועה של שני קרוואנים, שובו גדל והתפתח להיות היום אימפריה חינוכית מרכזית בישראל, הכוללת 67 בתי ספר, גני ילדים ותוכניות קירוב ברחבי הארץ – מעכו בצפון ועד באר שבע בדרום. אלפי תלמידי שובו מקבלים רמה גבוהה מאד של לימודים כלליים יחד עם לימודי קודש, עם דגש על מידות ודרך ארץ, וגם תכניות ופעילויות רבות במהלך השנה.

במשך השנים הורים ישראלים רבים שמו לב לחינוך הייחודי המוענק בבתי הספר של שובו והתחננו שילדיהם גם יזכו להצטרף לרשת. היום שובו בהחלט מהווה קיבוץ גלויות, עם ילדים מרוסיה, ארה"ב, אתיופיה, ישראל, ולאחרונה גם מאוקראינה וצרפת.

שובו גם מפעיל תכניות רבות להורי התלמידים, לחבר גם אותם ליופייה של היהדות.

המבצע הענק החדש של שובו מופעל באמצעות חברת Charidy האמריקנית, שכבר צברה ניסיון רב בניהול קמפיינים מעין אילו, ובהצלחה רבה.

שלושה קבוצות של תומכי שובו גדולים מאד הסכימה כל אחת לעשות "מ'צינג" (matching) לכל דולר שיגויס באותן 24 שעות. כלומר, כל דולר שיגויס במשך יממה זו עבור שובו "ירובע" – וייחשב ל-4 דולר!

לפיכך, צוותי שובו ברחבי העולם חייבים לגייס 400,000$ "כסף חדש" ביום זה, כדי לקבל את ה-1,200,000$ הנוספים של שלושת קבוצות התורמים – ובכך לגייס סך 1,600,000$ ביום אחד!

אולם – שלושת קבוצות התורמים מתנות במפורש שהמימון שלהם יינתן אך ורק אם אנחנו מצליחים לגייס את כל ה-400,000$. אם שובו לא מצליח לעמוד ביעד של 400,000$, כל העסקה בטלה וכל הכספים שגוייסו יוחזרו, והכל ח"ו יירד לטמיון!

ביום הגיוס הגדול יוקמו "חדרי מצב" בכל אחת מארבעת המדינות, שם במשך כל שעות היממה יהיו תחנות ממוחשבות, טלמרקטינג, ואורחים שיבואו לתמוך ולתת חיזוק (וכמובן יהיה כיבוד עשיר כל הזמן). משם גם הצוותים יוכלו לצפות במצב גיוס הכספים העולמי בזמן אמת.

מנכ"ל שובו הרב חיים מיכאל גוטרמן אמר "אנו מקווים שהמבצע יצליח ושנצליח לגייס מתורמים חדשים 400,000$ ב-24 שעות, דבר שייתן לנו אפשרות להמשיך את הפעילות הלאה, להציל נפשות רבות ככל האפשר"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.