מבקרים בשומרון: רבבות מטיילים סיירו בכל אזור השומרון במהלך חג הפסח

במנהלת מיזם הסיורים הלאומי "שומרון – נעים להכיר" של המועצה האזורית שומרון מסכמים בסיפוק את מבצע הסיורים שהתקיים בחול המועד פסח השנה, עם למעלה מ-100 אוטובוסים של מטיילים, ובהם אלפים רבים של מטיילים מכל רחבי הארץ, דתיים וחילוניים, שטיילו בשני ימי חול המועד וכן ביום שישי ובערב שביעי של פסח ברחבי השומרון, זאת במקביל לאירועי התיירות ההמוניים שארגנה מחלקת התיירות במועצת השומרון בשומרון העתיקה (סבסטיה) –בירת מלכות ישראל, בגן הלאומי הר גריזים, בעמק דותן, בנחל קנה וברכס איתמר, זאת במקביל לארוע ההמוני שהתקיים בחומש.

במנהלת מיזם התיירות "שומרון – נעים להכיר" מדווחים על למעלה ממאה אוטובוסים מאורגנים,

גם הפעם לא נפקד מקומם של חברי הקיבוצים והמושבים, כמו גם של תושבי מרכז הארץ, חילונים לצד דתיים, תושבי צפון הארץ ודרומה, עולים חדשים וצברים עימם, אשר הצטרפו בסיורים המאורגנים לרבבות המטיילים שהגיעו ברכבים פרטיים לטייל ולחגוג את חג הסוכות בשומרון, מטיילים אשר רובם נמנים על בני המגזר הדתי.

המסיירים הרבים נהנו מנופי השומרון המרהיבים, מהמעיינות המלאים מים ומהדרכה איכותית.

כך לדוגמא, ביום רביעי מנהלת "שומרון – נעים להכיר", בשיתוף מדרשת שומרון ומרכז הסיור חלקת השדה, הפעילה בו זמנית מדריכי טיולים שהדריכו והסבירו על השומרון ב-5 שפות: עברית, רוסית, אנגלית, צרפתית ואפילו.. יידיש.

סיור מיוחד במינו אורגן ע"י מדרשת השומרון בסיוע "שומרון – נעים להכיר" לעשרות ג'יפים ורכבי שטח מעמק יזרעאל, סביון, תל אביב וירושלים, בו זכו המטיילים לסיור מודרך במנהרת הרכבת החיג'אזית שנסללה על ידי האימפריה העותמאנית בראשית המאה הקודמת. סיור זה הגיע גם לחורבות הישוב שא-נור אשר נהרס בגירוש באוגוסט 2005.

מיזם הסיורים "השומרון – נעים להכיר", מביא בשנה האחרונים עשרות אוטובוסים בשבוע לסיורי עומק בשומרון, ומאות רבות של אזרחים מכל קצוות הקשת מטיילים בישובים ובאתרי המורשת ברחבי השומרון, אזרחים מרבדים שונים בחברה הישראלית, אשר המכנה המשותף להם הוא שרובם המוחלט לא ביקרו ביהודה ושומרון קודם לכן מימיהם.

מאז הושק הפרוייקט לפני כשנה ושלושה חודשים, סיירו במסגרתו למעלה מ-1,500 אוטובוסים ברחבי השומרון.

"רבבות המטיילים בפסח בשומרון מוכיחים את היותו של חבל השומרון לא רק בלב הארץ, אלא גם בלב העם" – אומר בחיוך יוסי דגן מ"מ ראש המועצה, העומד בראש פרוייקט הסיורים – "השומרון מארח את כל עם ישראל, על גווניו, מגזריו וגם שפותיו.. נמשיך לעמול על הבאת כל הציבורים ואת כל חלקי העם לסיורים בשומרון – לטייל, להתרגש ולהתחבר".

"בהחלט משמח לראות את השומרון הופך בחול המועד למקום מפגש בין אוכלוסיות שונות מרבדי העם היהודי" – מסכם ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה – "האוירה המיוחדת מחברת בין תושבי השומרון, בין הציבור הדתי ובין הציבור הלא דתי, ושמה את השומרון על המפה".

במועצה האזורית שומרון מספרים על "כנס שומרון" ה-3 , העתיד להתקיים מחר (ג) במדרשת שומרון אשר בישוב שבי שומרון, ומזמינים את הציבור הרחב ללמוד ולהעמיק על השומרון ולשמוע את טובי המרצים בתחום.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.