מברכים על המוגמר והמוכש"ר: ליצמן וכהן יגישו את הוספת 50 מיליון

סגן השר כהן והשר ליצמן יגישו לממשלה ביום ראשון את הוספת 50 מליון ₪ למוסדות המוכש"ר ותל"י

בעבודה מאומצת ומשותפת, יעלו סגן שר האוצר יצחק כהן ושר הבריאות יעקב ליצמן ביום ראשון הקרוב לישיבת הממשלה את הצעת המחליטים בנושא תוספת שעות לימוד במוכר שאינו רשמי ובמוסדות הפטור – בסך 80 מליון ₪ בשנת 2016, במקום על 63 מליון ₪. מדובר בתיקון להחלטת ממשלה מס' 871 מיום 22.12.2015, שעניינה יישום הסכמים קואליציוניים – תיקון החלטת ממשלה.

 

בנוסף, יגישו השניים תיקון להחלטה 674 (כך שיתוסף סעיף 63 לנספח א' להחלטה 674) שעניינו תקצוב עבור תגבור לימודי יהדות, אשר הסכום בו לשנת 2016 יעמוד על 33 מליון ₪, עבור שנת הלימודים התשע"ז. כמו כן, להנחות את שר החינוך לתקן את אופן הקצאת התקציב לתגבור לימודי יהדות כך שאופן הקצאת התקציב יהיה זהה לאופן הקצאת התקציב שהיה נהוג בשנת הלימודים התשע"ג.

 

סגן השר כהן והשר ליצמן הודו ליו"ר ש"ס השר  אריה דרעי, לשר האוצר מר משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט, על התמיכה והדחיפה להביא לסיום המהלך הזה שבא לסכם את ממימוש ההסכמים הקואליציוניים.

 

השניים ברכו על הסיכומים ואמרו כי "בכך מסתיימת סאגה ארוכה של עוולה מתמשכת כלפי מוסדות החינוך, ומעתה מוסדות המוכש"ר יתוקצבו כראוי ובהתאם להסכמים הקואליציוניים"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.