עורך הדין שלומד בחברותא עם ראש ישיבת פוניבז' • פרופיל קצר על חיי התורה של עו"ד יעקב וינרוט

עורך הדין יעקב וינרוט נחשב לבכיר עורכי-הדין בישראל * לא כולם יודעים כי את שנות בחרותו הפוריות עשה בין כותלי ישיבת פוניבז' * עד היום, הוא עוזב מידי יום את עיסוקו המשפטי, ופותח בלימוד חברותא מעמיק עם הגרב"ד פוברסקי, ראש הישיבה

שמו של עורך הדין יעקב וינרוט נמצא תמיד בכותרות. תמיד יש לו איזה לקוח מפורסם, או איזה עניין ציבורי שבו הוא עוסק בכל מאודו.

עורך הדין וינרוט חובש הכיפה השחורה, הוא אולי המפורסם ביותר מבין עורכי הדין בישראל ומי שייצג בין השאר בעבר את ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה עזר ויצמן, יו"ר מפלגת ש"ס לשעבר אריה דרעי, ארקדי גאידמק ועוד ועוד שמות, מהצמרת העילית של מדינת ישראל.

היום הוא אולי עוסק במשפטים, אך את השורשים לטענות אותן הוא מעלה כבר קרוב ל-40 שנה מעל גבי דוכני בתי המשפט, שאובות היישר מדף הגמרא.

בנעוריו אייש העו"ד הבכיר את ספסליה של הישיבה הליטאית הידועה ביותר, ישיבת פוניבז', ושם דן יחד עם חבריו וראשי ישיבתו בסוגיות התלמודיות המוקשות, כאשר אז קלט את כל הסברות התלמודיות, הכניס אותן טוב-טוב לראשו, ומאוחר יותר השתמש בראש התלמודי הזה, בפענוח והגנה במקרים משפטיים קשים ביותר.

גם היום, בגילו הכבר לא כל-כך צעיר, הוא לא מוותר מידי יום על חלק לימוד התורה. בכל יום הוא מתייצב, באופן קבוע כבר שנים רבות, ללמוד יחד עם מי שהוא כיום ראש הישיבה בה הוא למד בעצמו, ראש ישיבת פוניבז' הרב ברוך דב פוברסקי, שעם הזמן נהיה לידידו הטוב.

עריכת הדין והעיסוק במשפטים, אם כן, נמצא כמובן מידי יום על שולחנו של העו"ד המצליח. ספרי הגמרא, מצד שני, גם הם מקומם לא נפקד לעולם מאותו שולחן. אותו היגיון תלמודי שהוא מפעיל בעת הלימוד הפורה, הוא כנראה שעוזר לו כל-כך בכל הצלחותיו המשפטיות.

לימוד התורה האישי שלו, אם כן, מקדם אותו הרבה גם במישור האישי, ולא רק זה אלא שגם במעשי חסד הוא מושך את ידו, ומידי שנה עורך מגבית בין חבריו העשירים למען עניים ואנשים שבאים מאוכלוסייה נמוכה. "המשגיח בישיבת פוניבז' לימד אותנו שאדם חי במקום שהוא נותן ומת במקום שהוא לוקח", הסביר פעם וינרוט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.