מגזין פרובס – אובמה מאחוריך: פוטין המנהיג המשפיע בעולם

 מגזין פרובס מפרסם היום לראשונה את האנשים החזקים בעולם , ולפי הנתונים  שמפרסם היום (ד') המגזין, עוקף נשיא רוסיה את נשיא ארה"ב ומתייצב במקום הראשון. אובמה משלם מחיר יקר על חוסר המנהיגות שלו במשבר עם סוריה  ופעם השנייה  מאז בחירתו לתפקיד שאובמה אינו נבחר לאיש החזק בעולם.

במקום השלישי מופיע צ'י ג'ינפינג, מזכיר המפלגה הקומוניסטית של סין,. במקום הרביעי האפיפיור פרנסיסקוס ה-1, שנבחר לתפקיד במרס השנה

במקום  6. מייסד מייקרוסופט, ביל גייטס  7. ראש הבנק המרכזי האמריקני, בן ברננקי 8. עבדאללה מלך סעודיה 9. נשיא הבנק המרכזי, האירופי מריו דראגי 10. מנכ"ל רשת וול-מארט, מייקל דיוק.

ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, מדורג השנה במקום ה-26. והסבר של פרובס נכתב: "אף שנתניהו עומד בראש מדינה של שמונה מיליון איש בלבד, הוא מנהיג את אחת האומות הכי טעונות מבחינה דתית וגיאופוליטית שיש בעולם. כנשיא מדינת ישראל  מאז 2009, עם קריירה פוליטית ארוכה עוד לפני כן, נתניהו הוא שחקן מרכזי כמעט בכל משבר במזרח התיכון. ההערכה הרווחת היא שישראל מחזיקה בנשק גרעיני, ומערכת כיפת ברזל שלה הוכיחה יעילות רבה בשנת 2012 כשיירטה יותר מ-400 רקטות שנורו מעזה במהלך השנה. לאחרונה התנגח נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בנוגע לתוכנית הגרעין של איראן, ומתח ביקורת על כל 'הסכם חלקי' שישאיר את איראן עם יכולות גרעיניות מסוימות'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.