מגיאורגיה לכנסת בזכות החוק הנורבגי • פרופיל

בעוד יעקב אשר תלוי בחסדיו של מאיר פרוש, חזרתו של ח"כ לשעבר, אברהם מיכאלי, למשכן – מובטחת. פרופיל

בעוד חזרתו של יעקב אשר לכנסת תלויה בחסדיו של סגן שר החינוך, מאיר פרוש, שמצידו נתון ללחצים סותרים בענין בתוך הסיעה, הקאמבק של ח"כ לשעבר, אברהם מיכאלי – מובטח. יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, הודיע על התפטרותו לצורך מימוש החוק – מה שאומר שבקרוב מאוד קולו של מיכאלי יחזור להדהד בין קירות המשכן.

אז מי אתה הח"כ המתקמבק? אברהם מיכאלי נולד בגיאורגיה בשנת ה'תשי"ז וגדל שם כילד, כשנה לאחר בר המצווה שלו הוא עלה יחד עם משפחתו לארץ. משפחתו התיישבה באור יהודה והוא מתגורר בה עד היום.

כמו חלק נכבד מחברי הכנסת של ש"ס, גם מיכאלי שירת בצה"ל (בחיל השיריון) במסגרת לימודיו בישיבת ההסדר הר עציון, לאחר מכן שירת מיכאלי במילואים והשלים קורס קצינים.

עם הזמן פנה מיכאלי לתחום המשפטי, למד משפטים באוניברסיטת בר-אילן, השלים תואר ראשון והוסמך כעורך דין. לא רבים יודעים, אך מיכאלי הוא בעלים של משרד עורכי דין פרטי המתמחה בתחום האזרחי.

לכנסת נבחר מיכאלי לראשונה בכנסת ה-17, כמו כן הוא כיהן בכנסת ה-18, ובתקופה זו הוא כיהן כיו"ר סיעת ש"ס. לפני למעלה משנה עם התפטרותו של אריאל אטיאס מש"ס התמנה שוב מיכאלי ליו"ר סיעת ש"ס בכנסת.

בבחירות האחרונות הוצב מיכאלי במקום השמיני ברשימת ש"ס לכנסת ולא נכנס לכנסת, אך כעת, לאחר שהחוק הנורבגי עבר בקריאה שניה ושלישית ייכנס מיכאלי לכנסת במקומו של יו"ר התנועה אריה דרעי שצפוי להגיש את התפטרותו מהכנסת בזמן הקרוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.