מגיד המישרים נפטר: רבי יעקב גלינסקי זצ"ל

ברוך דיין האמת:  המגיד מישרים ר' יעקב גלינסקי הלך לעולמו בביה"ח 'מעייני הישועה'.

הבוקר חלה החמרה במצבו של הגאון רבי יעקב גלינסקי. מצבו הדרדר הבוקר (ה') ובני משפחתו הוזעקו למיטתו.

הגר"י בן ה-94 מאושפז בבית החולים מעייני הישועה שבבני ברק במחלקה הפנימית, לאחר שסבל מקוצר נשימה. אמש היה נראה כי מצבו הולך ומשתפר אך הבוקר חלה הידרדרות משמעותית במצב ב

בני משפחתו אמרו הבוקר  "שמע ישראל" בסמוך למיטתו לאחר החייאה מצבו התייצב, אולם בשעה זו ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש.

IMG-20140123-WA0090

נולד בשנת תרפ"א בקרינק שפולין לאברהם צבי ודבורה גלינסקי. בשנות ה-30 למד בבית יוסף נובהרדוק בביאליסטוק שבראשה עמד הרב אברהם יפה'ן, חתנו של ה"סבא" מנובהרדוק. בשנת 1941 הוגלה לסיביר יחד עם קבוצה של מאה בחורי ישיבה. בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה נישא לצביה ברוד, בת חיים בנימין הלוי ברוד, חסיד ברסלב. במשך תקופה שהה במחנות העקורים בגרמניה, ובשנת 1949 עלה לישראל והתיישב בבני ברק.

היה מקורב לחזון איש ולרב יעקב ישראל קנייבסקי. בשנות ה-50 עמד בראש ישיבה בראש העין ופעל בקרב צעירי העדה התימנית. בשנות ה-60 עמד בראש ישיבת נובהרדוק-חדרה, יחד עם הרב אלחנן פרלמוטר, אף הוא חניך נובהרדוק.

במשך שנים נהג לפקוד יישובי עולים ברחבי ישראל ולדרוש בפני התושבים. דרשנותו מתבססת על אסכולת המוסר של נובהרדוק והוא מרבה לתבל את דבריו בסיפורים ותיאורים מן התקופה שלמד בישיבת נובהרדוק. משלים ואמרות כנף שלו נעשו נכסי צאן ברזל בעולם הדרשנות והם משמשים את הדרשנים השונים.

בין השנים תשע"א-תשע"ג הוציא הסופר שלום מאיר ולך את סדרת הספרים והגדת, על חמישה חומשי תורה, הגדה של פסח, אלול וראש השנה, יום כיפור וסוכות, מגילת אסתר, ומפתחות (10 כרכים) – הכוללת דרשות, סיפורים ומשלים מהרב גלינסקי.

בתו הבכורה נישאה לרב חיים ברמן, מרבני כולל פוניבז'

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.