שמחה וחסד דרך הווטסאפ: סיפורו של חונא דייטש

אתה מכירים אותו בעיקר מהמקומות בהם הוא שר ומשמח, אבל לצד זאת השכיל חונא דייטש לרתום את הוואטספ ושאר הרשתות החברתיות למטרות חסד

בסדרת כתבות מיוחדת לחול המועד פסח תשע"ח, 'אקטואליק' מציג את פרויקט "כוכבי הרשת החרדים" שפרצו בשנים האחרונות לתודעה הציבורית וצצים לנו מכל עבר: בפייסבוק, באינסטגרם, טוויטר, וגם בוואטספ.

ואם תרצו לנוח ולעבור על הסטורי'ז – הם שוב יקפצו שוב ושוב.

חלקם מככבים אצלנו לא פעם, הן במדור הפפארצי 'בקליינע'  והן במדור הסטורי'ז בכל יום שלישי אצלנו באתר.

אז בשביל מה הם עושים את זה? כיצד הם נהיו כוכבים? ואלו דברים טובים הם מנסים להפיק מכל זה?

לשם כך שוחחנו עם כוכבי הרשת הגדולים של הציבור החרדי, שהפכו מהר מאד לאושיות רשת וחלק בלתי נפרד מהחיים של גולשי הרשתות החברתיות. חלקם פרצו מזמן את גבולות המגזר וכבר מוכרים בכל העולם.

חלק מכוכבי הרשת מצליחים לתעל את ההשקעה בגריפת רווחים גדולים, לעתים מפרסום בפלטפורמות בהן הם פועלים. יש כאלו שעושים זאת למטרת עשיית חסד, אחרים, זמרים, שמקדמים את שמם באמצעות הכוח המסחרי של הרשת, ויש כאלו שסתם נהנים מהסטורי.

 

והפעם: איש החסד והתקשורת, חונא דייטש

 

"איש החסד" חונא דייטש, כך מרבים לכנות את חונא במדורי הפפראצי החרדיים. חונא התחיל בכלל כנייעסן ואיש תקשורת, בכובעו השני עורך את עיתון התמונות 'הציבור החרדי' ונחשב לאחד מאנשיהם הקרובים של היח"צנים יענקי ויום טוב ביכלר.

אבל לצד הפרנסה הרגילה, חונא הקים מפעל עצום של חסד לאחר שהצליח לעזור לחתנים וכלות יתומים ואלמנות – והכל דרך הוואטספ.

חונא שהחל את דרכו ברשת החברתית ככוכב רשת, ומרבה לשתף את עוקביו בחייו האישים, בעיקר בסטורי'ז של הוואטספ ("סטטוס") הפך באחרונה לעסקן, שליבו הרחב נרתם לסיוע לאלמנות ויתומים ועודד חלכאים ונדכאים. בראשית דרכו הוא הצליח לגייס באמצעות הווטסאפ מאות אלפי שקלים עבור אותם מקרים.

במקביל, חונא ניחן בקול עוצמתי ומוזמן לעשרות אירועים במגזר החרדי שם הוא מופיע בעיקר בפני ילדים חולים, זאת לצד נסיעות רבות לחו"ל לצד אנשים ידועים, לקברי צדיקים באירופה.

רבים במגזר החרדי שהתייאשו מקרנות החסד הגדולים מוצאים בו כתובת. לאחרונה, הוא אף החל לסייע במקרים רפואיים. ליבו הרחום נמס מכל זעקה או פנייה, ונראה כי דרכו ל-v.i.p. בעולם הבא סלולה.

עם ראש העיר ביתר מאיר רובינשטיין בהתוועדות

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדהים

    בדרך מקרה הגעתי לאיש הצדיק הזה עבור משפחה …
    מלאך אין מילה אחרת

    דניאל |
    הגב