מגמה עולמית: צרכנים נופלים ברשת

עברו חלפו להם הימים, בהם חשקתם במוצר כלשהו והיה עליכם לכתת רגליים מחנות לחנות, או, אפילו לתור אחר הקניון הקרוב לביתכם. חווית הקניה השתנה והביאה עמה תמורות רבות לטובה ויש שיאמרו גם לרעה.

לחיצת כפתור קלה ואתם מגיעים לכל חנות בעולם, מבלי לשלם על כרטיס טיסה ומבלי לעבור בידוק ביטחוני. ואם חפצים אתם בקניון ענק ,או ,יותר נכון אחד הענקים בעולם, הרשו לעצמכם לשבת במקום נעים ושקט, הצטיידו מבעוד מועד בכוס קפה ,זמן איכות פנוי מכל הפרעה והתיישבו מול המחשב. אם תפעלו נכון ,אפילו את כרטיס האשראי שבכיס, לא תצטרכו להוציא.

אחד מקניוני הענק הווירטואליים, הגדולים בעולם הוא אתר 'איביי' EBAY,באיביי, מרוכזים הן סוחרים, והן אנשים פרטיים, שמציעים את מרכולתם ,יד שנייה וחדש- "עטוף בניילונים". זה יכול להיות משקף ממותג וגם מכונית פאר, ה-כל ניתן למצוא באתר הענק, שמשווע רק לקונים ובדרך כלל, מציע מחירים אטרקטיביים ביותר, במיוחד בהשוואה לארץ הקודש, הלא היא ישראל.

בכדי להתחיל ,עלינו תחילה לעבור באתר הכרחי, בכדי להבטיח את כספינו .זהו האתר, עבור כל אחד ואחת שחפצים להיות רגועים ובטוחים, כאשר מספר ופרטי כרטיס האשראי שלהם מגיע לכל קצוות הגלובוס. החברה שאחראית על בטחון הרכישות באינטרנט נקראת פייפל PAYPALL.

לאחר שתכנסו לאתר שלהם {שמופיע גם בעברית}, תתבקשו אחר כבוד למסור מספר פרטים אישיים: שם,הכתובת לקבלת המשלוח ומספר כרטיס אשראי בינ"ל -למי שעדיין אין , גשו לסניף הבנק שבו מתנהל חשבונכם ובקשו שינפיקו לכם אחד כזה. בשמחה יעשו זאת,, לא מדובר בבקשה מיוחדת.

חברת 'פייפל' נחשבת למאוד אמינה בקנה מידה עולמי, בנושא אבטחה ודאגה לצרכן- שזה אתם. כך שהסירו דאגה מלבכם, הסודיות תשמר.

אז מה בעצם עושה פייפל עבורכם ? פייפל, הינה מעין בנק וירטואלי שפותח חשבון על שמכם ומשמש כ"שדכן" הפיננסי בינכם לבין המוכר באשר הוא .לנוכח תפקידה החשוב ב"שידוך", היא המגשרת בינכם,לבין המוכר ומהווה גם ביטוח עבור רכישתכם, במקרים שהמוצר בושש מלהגיע, או, שהגיע לא כפי שהמוכר תיאר, או ,שהגיע כשהוא פגום .תמיד תוכלו לפנות אליהם ,כאשר הם משמשים הנציגים שלכם{השדכנים} אל מול הקונה, ואם המוכר לא מתחייב על דירה, סליחה, אם המוכר, לא מספק תשובה, או, פתרון הולם שמקובל עליכם, כספכם ישוב אליכם, ישירות לכרטיס האשראי, שדרכו שילמתם לקונה. כך שבכל קנייה כשאתם משלמים דרך פייפל אתם מרגישים בטוחים, בידיעה שכספכם מובטח בכל מקרה של תקלה.

 

לאחר שחשבון הפייפל הופעל, הגיע הזמן להיכנס לאיביי .גם שם תתבקשו להירשם ולתת את הפרטים האישיים שלכם ולאחר מכן, תוכלו להתחיל בשופינג הגדול ביותר שאי פעם עשיתם, מבלי לזוז מהכיסא. אתם כבר באתר הבית של איביי, דרוכים וששים אלי קרב, זהו הזמן להתחיל.

בכפתור החיפוש -SEARCH , אתם בוחרים באיזה מוצר אתם מעוניינים, אך צעד אחד לפני, בדקו היטב, מהו מחירו של המוצר בארצנו, בכדי שבשבת לא יעשו מכם צחוק בבית כנסת וגם בכדי שתדעו, האם הקניה משתלמת, אולי בקניון "שפינוזה" בואכה בית שמש, מחכה לכם אותו מוצר בסייל מטורף, או במחיר הרבה יותר טוב.

בדקתם? אתם מרגישים שהגיע הזמן להיות צרכן נבון ולקנות היכן שזול באמת וניחוש קל-זה לא כאן בארץ. הקישו בכפתור החיפוש את שם המוצר אותו אתם מחפשים.
ואז, ארובות השמיים נפתחות, מן נופל היישר לשולחנכם, קולות וברקים ,דפיקה בדלת והשכנה שמבקשת חצי כוס חלב מחזירה אתכם למציאות.

בכל זאת הנס הוירטואלי מתרחש ממש עכשיו אל מול פניכם המשתאות. איך ג'ו מלוס אנג'לס ומגי מהולנד והיינץ מגרמניה ידעו שממש עכשיו תרצו לקנות מברשת פלאים, או ,כיסוי לאייפון? או, אייפון בעצמו? או ,חולצה שווה של קסטרו, סליחה לקוסט? מאות ולפעמים אלפי הצעות, עם תמונות נלוות יגיעו למסך הקטן שבביתכם.

אם חלילה אתם מעשנים, זהו הזמן שאתם מדליקים סיגריה ואומרים:" ריבונו של עולם,למה מגיע לי כל הטוב הזה"? ואם אתם לא מעשנים {לטובתכם}, זהו הזמן להבין, שאתם הולכים לבלות עכשיו, הרבה,הרבה,הרבה,הרבה זמן וכדאי להביא מיני מזונות ושתייה, שחלילה לא תתייבשו מול המסך. מניסיון,הזמן באיביי ,חולף ביעף .מחוג השניות, זז הרבה יותר מהר ובלי שתרגישו, יחלפו מספר שעות, מהרגע שהתיישבתם, עד שקמתם וברכתם: "שהחיינו" או "הטוב והמטיב", על המוצר החדש.

אז לאחר שעברתם את המשוכה הראשונית וברשותכם חשבון פייפל, מעודכן, נרשמתם כיאות לאתר האיביי ,כפתור החיפוש כבר מאויש במוצר שחפצתם ומאות ,או ,אלפי מוצרים מרצדים מולכם, וצועקים במקהלה חרישית "קנה אותי, קנה אותי". תירגעו, תנשמו עמוק. כבר למדתם,שבחיים לא כל מה שמבטיחים לכם מקיימים ולא כל הנוצץ זהב.

זה הזמן ,לעלעל בינות המוצרים ולסמן לכם מהו המוצר הזול ביותר, או ,בין הזולים ולבדוק באותה הזדמנות פרט חשוב ביותר האם המוכר שולח לישראל? ובאיזה מחיר? תתפלאו ,ישנם כאלו שלא מוכנים לשלוח אלינו מסיבותיהם שלהם והם מסתפקים ביבשת אמריקה בלבד.וישנם כאלו שיואילו בטובם לשלוח לישראל אך המחיר על המשלוח אותו הם מבקשים עולה כמעט כמו המוצר .

ראיתם מוצר זול,שהמוכר מוכן לשלוח לישראל, ומציין מחיר הוגן, אבל איך תזכרו בינות כל המוצרים הרבים? אל דאגה ! גם על כך חשבו באיביי, ישנו עוד כפתור ששמו WATCH. לחיצה קלה עליו והמוצר המסומן עובר לרשימה צדדית ללא כל התחייבות מצידך , שם תוכל לחזור אליו בכל עת שתחפוץ ולקבל החלטה סופית לגביו. כך בכל מוצר ומוצר, בדקו ,והשוו .לפני הרכישה העבירו לספריית WATCH לכשהאצבעות יכחילו או שהחלטתם במהירות שהמוצר שחיפשתם לפניכם, בתנאים הטובים ביותר, רגע אחד לפני לחיצת הקניה BUY- , זכרו לבדוק עוד דבר חשוב ביותר :לכל מוכר באשר הוא, ישנו דירוג שביעות רצון הקונים שמתבטא באחוזים מ0-100% זהו דירוג שמושפע אך ורק מהקונים עצמם שכבר רכשו מאותו מוכר מעניקים לו את הציון לאחר שהמוצר כבר בידיהם . ללא התערבות חיצונית "בלי טריקים ובלי שטיקים". ישנם כל כך הרבה מוכרים, שתרשו לעצמכם להיות בררנים ולקנות רק ממי שקיבל דירוג של 99% ומעלה . אל תתפתו למוכר עם דירוג נמוך יותר,בגלל המחיר לפעמים ישנם אנשים לא כל כך ישרים … בדקו גם את מספר המכירות שהוא ביצע עד עכשיו {מופיע בצמידות לדירוג באחוזים}.

לאלו שמחפשים עוד עניין באיביי, במקום לפנות למובן מאיליו ולבחור מוצר, עם המחיר הנקוב המבוקש ע"י המוכר, ישנה אפשרות להגיע למכירות פומביות.
מכירות פומביות, הן מכירות לכל דבר, עם מגוון מוצרים זהה למכירות הרגילות .ההבדל הוא, שהמוכר מציין מחיר התחלתי נמוך ביותר ממחיר השוק וקובע את הזמן עד לסיום המכירה הפומבית כאשר הזמן הסופי מצויין לפניכם. בד"כ המדובר במספר ימים מהרגע שהמוצר מוצע במכירה הפומבית . לפעמים ,תוכלו להגיע למכירה כזו שממש מסתיימת בעוד כמה דקות ולפעמים תצטרכו לחכות גם חמישה ימים. אתם אלו שמציעים את המחיר. כאשר המחיר הגבוה ביותר הוא זה שבסופו של דבר יתקבל על ידי המוכר ואליו הוא מחויב .לעיתים, המחיר הסופי, נמוך בצורה משמעותית מהמחיר המקובל ולעיתים דומה לו. לבעלי עצבים חזקים ולמי שלא זקוק בדחיפות למוצר בהחלט מומלץ,לא פעם ניתן לרכוש מציאות אמיתיות.

עוד אפשרות לקנייה מעניינת, אך מדובר בהיצע נמוך יותר, היא האפשרות שלפעמים המוכר נותן לכם ,להציע לו סכום נגדי דהיינו הוא מבקש 100 שקל על המוצר אך מוכן לקבל הצעה נגדית מכם,אם בדקתם היטב את מחיר המוצר, תדעו איך לנסות ולנווט זאת לטובתכם. גם כאן לא פעם ניתן להגיע לקנייה חכמה ומומלצת. בסופו של דבר בכל המסלולים המוצעים לקנייה,תגיעו לשלב הסופי והמחייב מבחינתכם , שלב הקנייה.

כאשר תחליטו שהמוצר שחיפשתם, מונח לפניכם ,בדקתם היטב את המחיר ואת תיאור המוצר שגם הוא מופיע, בדקתם את דירוג המוכר ומצאתם שהוא 99% ומעלה, זהו הזמן ללחוץ על כפתור הקנייה BUY שם יאמתו מולכם את הפרטים האישיים שלכם כפי שמסרתם בהרשמה וישאלו אתכם כיצד תרצו לשלם, באמצאות כרטיס אשראי או פייפל. היות ואנחנו כבר מצוידים עם הפייפל ומודעים ליתרונות הגלומים בשיטה זו ,אנחנו כמובן נבחר בפייפל.גם שם יאמתו גם את פרטיכם האישיים כפי שמסרתם בשעת הרישום . לאחר שסכום הקנייה יאושר {און ליין}, ע"י חברת האשראי שלכם, תקבלו הודעה שאכן אתם עכשיו הבעלים המאושרים של מברשת הפלאים, או, כיסוי האייפון המדהים, או ,החולצה של טומי בחצי מחיר, או כל דבר אחר. ועכשיו נותר רק לשמוח ולחשוב כמה טוב ה'. שאנחנו קונים והם קונים ,שאנחנו עמלים והם עמלים.שאתם קונים מבלי לצאת מהבית והם רצים ומכתתים רגליים בשיא השרב ומחפשים חניה והילדים רוצים שיקנו להם גלידה והגלידה תטפטף באוטו והם יחזרו עם כאב ראש ואתם תשארו רק עם חור בכיס ,אשרינו.

אבל בואו לא נשכח דבר חשוב ,שיש לאומרו -הם חוזרים עם המוצר מבחינת "שמחים בצאתם ששים בבואם" ואתם? הו –הו, יחלפו להם כמה ימים,מה כמה ימים?כמה שבועות, עד אשר תזכו לאחוז את המוצר בידכם, לאחר שדואר ישראל הועיל בטובו לקבל את המוצר, למיין ,לשלוח אליכם את "הפתקא טבא" עם ציון הסניף שאליו עליכם לגשת ולקחת מספר {אם זה סניף מודרני}, ואם לא ? לשאול מי אחרון ולתת כבוד לגברת שמבקשת "רק לשאול שאלה" …

ואז בהגיע תורכם, לבקש את החבילה, בעיניים נוצצות מהפקידה, לחכות מספר דקות עד אשר בינות לאלפי החבילות שממתינות לבעליהן, היא תשלוף את המיועדת שלכם. בידיים רועדות {מעייפות ,ההתרגשות היא שלכם, לא שלה},היא תגיש לכם את החבילה,רק לאחר שהיא ווידאה שזהו שמכם, וכך וכך אביכם קרא לכן בפעם הראשונה כשעלה לתורה לעשות מי שברך, או , שזהו השם שניתן לכם בברית ולך תתווכח איתה שמיני זו מינה ועמי זה עמוס .היא תשווה את פניכם ,אל מול הפנים שניבטות בתעודת הזהות בתקווה שלא השתנתם הרבה מאז גיל 16 .ואז ורק אז, תוכלו למשש את החבילה, להרגיש את העטיפה, שעברה יבשות שלמות, כששמכם מתנוסס עליה . ועכשיו היא שלכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.