"מגנים את ההשוואה בין אסד לשואה"

דוברה של קנצלרית גרמניה, סטפן סייברט, מגנה את דברי ההבל של דובר הבית הלבן שון ספייסר שטען "כי אפילו היטלר לא השתמש בנשק כימי". צפו בדברים.

דוברה של קנצלרית גרמניה, סטפן סייברט,  מגנה את דברי ההבל של דובר הבית הלבן שון ספייסר שטען "כי אפילו היטלר לא השתמש בנשק כימי". דובר הקנצלרית  אמר כי"כל השוואה בין השואה לבין המצב הפוליטי כיום לא מובילה לשום דבר טוב".

בעקבות התגובות הרבות שגינו את הדובר על הדברים המקוממים  התנצל ספייסר על דבריו: "זו הייתה טעות", הבהיר. "ניסיתי להדגיש בבירור את המעשים החמורים שאסד עשה כנגד בני עמו בשבוע שעבר באמצעות נשק כימי וגז", אמר ספייסר בריאיון לרשת CNN.

"למען האמת טעיתי כשהזכרתי את השואה באופן בלתי הולם וחסר רגישות משום שאין מקום להשוות בין המקרים. לכן אני מתנצל על כך, זו הייתה טעות".

 כשהתבקש להבהיר את דבריו על ידי אחת העיתונאיות שהיו נוכחות במקום, אמר ספייסר כי "אני סבור שכשזה מגיע לגז סארין, הוא (היטלר) לא השתמש בו על עמו שלו כמו שאסד עושה".במהלך התדרוך, התפרץ אחד העיתונאים לדבריו של ספייסר והבהיר לו שחלק גדול מיהודי אירופה הושמדו בשואה באמצעות גז ציקלון B.  על כך השיב  דובר הבית הלבן כי היטלר השתמש בגז ב"מרכזי שואה", תוך שהוא מתכוון למחנות ההשמדה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.