מגעים בין המפלגות החרדיות לכחלון וליברמן על יצירת גוש משותף לאחר הבחירות(וידאו)

הברית החדשה? מגעים ראשוניים בין המפלגות החרדיות ל'ישראל ביתנו' ו'כולנו' על יצירת גוש משותף לצורך המו"מ על כניסה לקואליציה לאחר הבחירות. מדובר במהלך דומה ל"ברית האחים" של לפיד ובנט ערב הקמת הממשלה האחרונה. בכיר ב'ישראל ביתנו': "המהלך יאלץ את ראש הממשלה להיענות לדרישות שלנו"

20 יום לבחירות ובמערכת הפוליטית מתחילים לרקום בריתות ליום שאחרי: בערוץ 2 דווח אמש על מגעים ראשוניים בין המפלגות החרדיות לכחלון וליברמן במטרה ליצור גוש פוליטי לאחר הבחירות.

ע"פ הדיווח, המהלך המדובר מבוסס על 'ברית האחים' המפורסמת בין 'יש עתיד' לבית היהודי' שהתגבשה במוצאי הבחירות הקודמות, אז ניהלו, כזכור, שתי המפלגות מןמ משותף על כניסה לקואליציה – מה שאילץ את ראש הממשלה להיענות (כמעט) לכל דרישותיהם של בנט ולפיד.

בכיר ב'ישראל ביתנו' הסביר את המהלך: "כפי שזה נראה, ליצחק הרצוג יש 40 ממליצים אצל הנשיא (המחנה הציוני, מרצ ויש עתיד), כאשר עוד 40 (הליכוד, הבית היהודי ויחד) ממליצים על נתניהו, ואילו 30 האחרים (ש"ס, יהדות התורה, כולנו וישראל ביתנו) לא מסרו התחייבות ברורה. מה שאנחנו מנסים לעשות כרגע זה ליצור גוש של המפלגות ה'לא מזדהות' ובכך לאלץ את ראש הממשלה להיענות לדרישות שלנו דוגמת: תיק האוצר לכחלון, הביטחון לליברמן, הפנים לש"ס וועדת הכספים ליהדות התורה".

כאמור, בשלב זה מדובר על מגעים ראשוניים בלבד, כאשר כל העת מרחפים מעליהם היחסים העכורים בין ליברמן למפלגות החרדיות והנטיה של ש"ס להתחייב מראש על המלצה על נתניהו – זאת לאור הנגיסה של ישי באגף המצביעים הימני של המפלגה.

כך או אחרת, אם מהלך כזה יתממש הרי שראש הממשלה יעמוד בפני אתגר פוליטי לא פשוט, אתגר שהוא כבר ניצב לפניו בערב הקמת הממשלה הקודמת, נכנע לו – ונאלץ לשלם את המחיר בדמות קואליציה חורקת ובחירות מוקדמות לאחר שנה וחצי בלבד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.