מגעים להסכם עם החמאס: אסירים תמורת מידע

חמאס דורש לשחרר 58 משוחררי עסקת שליט שנעצרו מחדש –  בתמורה למידע על הגופות של אורון שאול והדר גולדין ז"ל ומצבם של הישראלים הנוספים שנמצאים בעזה

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" פרסם השבת כי ארגון הטרור קרוב מאוד להשלמת עסקת מידע עם ישראל, שאמורה להביא לשחרור אסירים מהכלא הישראלי. העסקה דומה לעסקת המוקדמת של שליט בו שוחררו מספר אסירים תמורת קלטת הוידיאו. "יש תיווך של הרוסים והמתאם המיוחד של האו"ם לתהליך השלום במזה"ת, ניקולאי מילדינוב, והמצרים", נכתב בדיווח.

מקורות פלסטינים שמעורים במשא ומתן סיפרו לחדשות 2 כי המפגש המו"מ האחרון הסתיים אתמול (שישי) בסביבות השעה 21:10 ללא הסכם ותוצאות.

חמאס דורש את שחרורן של 58 משוחררי עסקת שליט שנעצרו מחדש –  בתמורה למידע על הגופות של אורון שאול והדר גולדין ז"ל ומצבם של הישראלים הנוספים שנמצאים בעזה, כגון קלטת וידאו שתספק אינדיקציה על מצבם.

.על פי הדיווח בעיתון "אל-אח'באר" הלבנוני,  חמאס הודיע כי הם ישחררו את גופות החיילים וגם האזרחים. תמורת שחרור מרואן ברגותי, אחמד סעדאת ואחרים.

בצאת השבת התייחסה גם משפחת גולדין לדיווחים: "במהלך שלוש השנים האחרונות ידענו הרבה סבל ואכזבה בכל הנוגע להשבתו של בננו ואחינו הדר חזרה לישראל ולחיק המשפחה. אנו כמשפחה לא קיבלנו כל דיווח מגורם ישראלי רשמי על מגעים כלשהם ולכן אנו ממשיכים לשאת תפילות לשובו של הדר. אנחנו ממשיכים במאמצים שלנו לשכנע את ממשלת ישראל לשנות את המשוואה ולהפוך את האחזקה בחיילי צה"ל ובאזרחי ישראל מנכס לנטל עבור חמאס".

משפחתו של אורון שאול הגיבה לדיווחים ואמרה: "נחשפנו להתפתחות בעקבות הפרסומים בתקשורת בלבד ואין אנו יודעים כלל באם מדובר באינפורמציה נכונה". במשפחה קראו לנתניהו להשיב את בנם מעזה – ולמעשה הבהירו כי לא עודכנו על ידי כל גורם רשמי בישראל על השיחות עם חמאס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.