מגרעטל לגלימה: התמונה שמסעירה את הפלג הירושלמי

בפלג הירושלמי המומים בעקבות התמונות שנפוצו ברשתות החברתיות בה נראים 3 חסידי בעלזא שביום יום לובשים גרעטל כשהם עטורים בגלימות שחורות. האזינו

בפלג הירושלמי המומים בעקבות התמונות שנפוצו ברשתות החברתיות בה נראים 3 חסידי בעלזא שביום יום לובשים גרעטל כשהם עטורים בגלימות שחורות.

מדובר באירוע שנערך בשבוע שעבר ב'משכן לאומניות הבמה' אשדוד – טקס מיוחד להענקת תארים לבוגרי הקמפוס החרדי של 'הקריה האקדמית אונו', ולשם הגיעו מאות חרדים וחרדיות שסיימו בהצטיינות את הלימודים האקדמים, חלקם הקטן קיבל את תעודת העורך דין, וכל היתר הסתפקו בתואר במשפטים.

ברשת הופצו תמונותיהם של 3 אברכים מחסידות בעלזא באשדוד, אברהם – זינגר, אהרן פינק, שלמה סקלר, מנדי רביץ שהוסמכו כמשפטנים וקיבלו תואר ראשון במשפטים (LLB), לאחר שסיימו את הלימודים בהצלחה.

אחד ממשתתפי הטקס אמר לאתר 'אשדוד אונליין' "זה אולי הפתיע כמה מהתושבים המקומיים כי תמונות כאלה לא זולגות בד"כ, אבל כל יום נרשמים עשרות חרדים ללימודי תואר אקדמי, וכל שנה מסיימים כמה מאות ומקבלים תעודות שונות, אותנו זה ממש לא מפתיע".

ואילו בפלג הירושלמי תקפו בחריפות את הטקס. אברהם טריגר מנהל קול במערכה תיאר בפתאוס את מעמד הענקת האתרים שבו נכחו אנשי חסידות בעלזא "שהפכו לכמרים" כמעמד העברתם על הדת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.