מגרש השדים נתפס על חם: "באתי להסיר כישופים מנפטרים שקוללו"

אנשי רשות העתיקות שעצרו בני משפחה שניסו לשדוד עתיקות ממערה מימי בית שני הופתעו לשמוע תירוץ מקורי במיוחד. "באתי להסיר כישופים מאנשים שהוטלו עליהם קללות", הסביר אב המשפחה שטען כי הוא מגרש שדים

אב וארבעת ילדיו וקרוב משפחתם נתפסו הלילה (רביעי) על חם כשהם חופרים במערה מימי בית שני בירושלים.

הגבר שנלכד על ידי  מפקחי  העתיקות טען כי הוא "מגרש שדים" ולטנתו בתוך המערה נמצא שד ששומר על אוצר חשוב, שאותו ביקשו בני המשפחה לגלות.

העצורים הם תושבי שכונת עיסאוויה שבמזרח ירושלים, המשפחה נתפסה לאחר מבצע שכלל תצפיות ומארבים של מפקחי היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות, בסיוע שוטרי תחנת שלם.

השישה מואשמים כי פגעו באתר עתיקות מוכרז באזור הר הצופים בירושלים, סמוך לקמפוס האוניברסיטה העברית.

במהלך חקירתו טען הגבר כי באחד הימים נכנסו שניים מילדיו למערה, כשלפתע שמעו דפיקות עמומות בתקרת המערה. האב, שעוסק בגירוש שדים והסרת כישופים מאנשים שהוטלו עליהם קללות, הסביר את הקולות בהימצאותו של שד, שתפקידו לשמור על המערה המכילה אוצר חשוב.

זו הפעם השנייה בשנה האחרונה בה הצליחה היחידה למניעת שוד עתיקות לעצור חוליית שודדי עתיקות באתר חשוב זה" סיפר עוזי רוטשטין, מפקח היחידה למניעת שוד ברשות העתיקות. "אזור הר הצופים הינו אחד האזורים העשירים ביותר בקברים מתקופת הבית השני בירושלים".

שוד

"בתוך קברי האבן העתיקים, החתומים לרוב באבן גדולה וכבדה, מצויים לעיתים מנחות קבורה – חפצים שהונחו יחד עם הנפטרים כגון נרות שמן, כלי זכוכית וחפצים אחרים", הוסיף רוטשטין. "חפצים אלה נחשבו ליקרי ערך בעת העתיקה, וגם בימינו יש להם ערך".

"חוליות השודדים מקוות למצוא באזור את מערכות הקבורה האלה בתקווה לשדוד את החפצים, שנמצאים בשלמותם מאחר שהיו מוגנים בתוך הקבר במשך מאות ואלפי שנים.

 

החשודים שוחררו בערבות עם סיום חקירתם, ובקרוב יוגש נגדם כתב אישום, כאשר העונש המרבי על חפירה ללא היתר ופגיעה באתר עתיקות הינו חמש שנות מאסר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.