מד"א ומתנדבי צוות הצלה אבטחו את המתפללים בהילולת רחל אמנו

אלפי מתפללים פקדו את קבר רחל לרגל ההילולא בי"א חשוון, בהוראת המשטרה נערכו במד"א בכוחות מתוגברים לאבטח את עשרות אלפי המתפללים שפוקדים את הציון הק' וטיפלו ב-33 נפגעים

עשרות אלפים פקדו בי"א בחשוון את קבר רחל בואכה בית לחם, לרגל יום ההילולא. הנהירה ההמונית לציון הק'. כוחות גדולים של משטרה ומד"א אבטחו את עשרות אלפי המתפללים.
כבר לפני ההילולא התקיימו מספר ישיבות מקדימות בין גורמי הביטחון ומנהלי מד"א להנהלת קבר רחל על מנת להיערך כיאות לאבטחת עשרות אלפי המתפללים.
33 מתפללים אשר נזקקו במהלך ההילולא לטיפול רפואי דחוף קיבלו את הסיוע המהיר באמצעות כונני מד"א וצוות הצלה. בין המקרים היו מתפללים שלקו בהתייבשות, כאבים בחזה ועוד.
כבכל שנה העמיד מגן דוד אדום אמבולנסים, טרקטורונים, תאר"ן, ואופנועים לצד עשרות כוננים ומתנדבים שהתפרסו בקבר רחל וסביבותיה והיו ערוכים עם מיטב הציוד להעניק טיפול רפואי מהיר לכל מי שיזדקק לו. עשרות הכוננים והמתנדבים שהו באתר מתחילת ההילולא ועד שעות לאחר שהסתיימה ההילולא. ראשי מד"א במרחב ירושלים עקבו אחר האירועים מהחפ"ק המשותף עם משטרת ישראל.
לאור העובדה כי האוטובוסים הורידו ואספו את הקהל במרחק כקילומטר מאתר הקבר, נפרסו כונני צוות הצלה ואבטחו רפואית את כל הציר באמצעות אופנועים, טרקטורונים ואמבולנסים של מד"א ובכך הבטיחו את שלומם של המתפללים הרבים.
מנהל מרחב ירושלים במד"א שלמה פטרובר: "על פי הוראת משטרת ישראל אבטח ארגון מגן דוד אדום את הילולת רחל אמנו כבכל שנה. כוחות מתוגברים של מד"א לצד פרמדיקים, חובשים ומתנדבים התפרסו בכל אתר הקבר על מנת לאבטח את המתפללים ולהבטיח את שלומם".
יו"ר צוות הצלה ר' אברהם רייכמן: "כבכל שנה אבטחו כוחות מד"א ומתנדבי צוות הצלה את רבבות המתפללים בקבר רחל אמנו. במהלך ההילולא טופלו בידי הצוותים למעלה מ-30 נפגעים בדרגות פגיעה שונות, ואשר זכו לטיפול מהיר ומיידי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.