מד"א ושירותי הכבאות וההצלה מסכמים לילה סוער במיוחד והיערכות להמשך – סיקור ותמונות

משהחלה סופת השלג, כוחות מד״א פועלים ללא הפוגה בכל רחבי הארץ. אמש, פתח מד״א את מרכז המבצעים הלאומי (ממל״מ), ותיגבר את המענה לאלפי הקריאות שהתקבלו באזור ירושלים ובצפת. מאז השעה 23:00 בלילה ועד לשעה זו, התקבלו במד״א למעלה מ -4000 פניות באזורים אלה, ובהן בקשה לסיוע לנפגעי קור מסוגים שונים. בין היתר, מטפלים כוחות מד״א בנפגעים כתוצאה מהיפותרמיה, כוויות קור, ואף מסייעים לחולים כרוניים להגיע לבתי החולים גם כאשר הדרכים חסומות.

באזור ירושלים וצפת מאיישים מד״א באופן מלא את כל רכבי ההצלה שברשותם, ופועלים בשיתוף פעולה מלא עם כל כוחות הביטחון וגורמי החירום.

בהערכת מצב שערך מנכל מד״א, רמ״ג אלי בין, בשעה האחרונה בממל״מ, הנחה המנכל את כלל כוחות מד״א להיערך להמשך הסופה, הצפויה לשרור במשך כל סוף השבוע. גם שירותי הדם של מד"א נערכים לאספקת מנות דם לבתיה״ח בצפת ובירושלים, וייערכו במידת הצורך לפתיחת מרכזי התרמה בכל רחבי הארץ.

בהערכת המצב הנחה מנכ״ל מד״א את כוחותיו להיערך גם למתן סיוע לרשות הפלסטינית באזור יו״ש, שם סובלים התושבים מהצפות ומפגיעות קור.

עוד הנחה מנכ״ל מד״א לווסת ולהעביר רכבי 4*4 לאזורים בהם הדרכים חסומות, ובכך לאפשר הצלת חיים מהירה. כוחות מד״א ממשיכים גם בשעה זו להעניק מענה מיידי ומהיר ככל האפשר לכל קריאה המתקבלת במד״א. על מנת לאפשר את המענה המהיר, הורה מנכל מדא לכוחותיו להתפרש בשכונות השונות בירושלים ובצפת ובכך להגיע במהירות רבה יותר לכל קריאה.

גם במרכז הארץ קיימת היערכות מיוחדת של כוחות מד״א. על פי הנחיית המנכ״ל, יפתח מד״א החל משעות אחה״צ את בניין הנהלת מד״א ברח׳ יגאל אלון בתל אביב עבור מחוסרי בית, שם יוכלו לקבל מזון, שתיה חמה, שמיכות וציוד בסיסי ויוכלו להעביר את הסופש במקום מקורה וחמים על מנת שחלילה לא יפגעו בנפש.

יותר מ 4000 קריאות הגיעו למוקדי מד״א לרבות בירושלים. כוחות מד״א פינו לבתיה״ח בירושלים כ 70 יולדות ונפגעים רבים נוספים. במד״א מבקשים מהציבור להימנע מלצאת את הבתים באזורים המושלגים, ובאזורים קרים במיוחד, כדי להימנע מפגיעות קור, מהחלקות ומהאפשרות שייתקעו בדרכם בכבישים. עוד מבקשים במד״א מהציבור לחייג 101 בכל צורך רפואי שמתעורר ולהישמע להנחיות המוקדנים. במדא מזכירים לציבור כי כוחות מדא ממשיכים להיות ערוכים לכל אפשרות שתתעורר, ויעניקו מענה מלא לכל קריאה וקריאה.

מנכ״ל מד״א, רמ״ג אלי בין: ״כוחות מד"א בכל רחבי הארץ לא נחים לרגע, ופועלים סביב השעון להצלת חיים. כוחות מד״א מצויידים בכל ציוד הסערה הנדרש, כדי שיוכלו להגיע גם לאזורים חסומים, בהם השלג נערם או שהקרח הצטבר על הכבישים. אני מבקש להרגיע את הציבור וליידע כי כוחות מדא נכונים לעמוד לימינכם בכל צורך שיתעורר. אל תהססו. חייגו 101 ונבוא ".
*
גם שירותי הכבאות וההצלה בעיר ציידו את המשמרת בלוחמי אש נוספים, השלימו התקנת שרשראות לרחבי הכיבוי והחילוץ והמנופים, לאחר שבמהלך הלילה התקבלו אלפי קריאות של אזרחים שתקועים בצירי התנועה ברחבי העיר וברכבם משפחות עם אזרחים מבוגרים ותינוקות ללא מזון ושתיה שהיו תקועים במשך שעות.

לוחמי האש הגיבו לאירועים של דליפות גז, קריסת עצים על רכבים כאשר היה חשש ללכודים בתוכם, חילוץ אנשים ממעליות באזורים בהם נפלה רשת החשמל ושריפות במבנים כאשר במקרה אחד פרצה שריפה בישיבה ברח' החיד"א בבית וגן. בכדי להגיע אל מוקד השריפה לוחמי האש נאלצו לשבור קירות גבס ופינו את עשרות תלמידי הישיבה אל מחוץ למבנה לקור העז בעקבות העשן הכבד שאפף את המבנה. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

לוחמי מכבי האש שעשו דרכם לאירועים רבים במהלך הלילה, נחסמו ע"י עצים שקרסו, כבלי חשמל שנקרעו ונפלו לקרקע וכלי רכב פרטיים שיצאו לכבישים והחליקו, דבר שהצריך את לוחמי האש למצוא דרכים חלופיות והאריך את זמן התגובה בהגעה למקומות האירוע.

צפו בתמונות של הרכבת שרשראות על רכבי הכיבוי ותמונות מהשריפה בישיבה ברח' החיד"א בבית וגן ועץ שקרס ברח' מרקוס.

צילום: אריק אבולוף, מ"מ דובר כבאות והצלה ירושלים
הרכבת שרשראות לכבאיות (40)

הרכבת שרשראות לכבאיות (46)

הרכבת שרשראות לכבאיות (49)

חדר המבצעים כבאות והצלה ירושלים

עץ שקרס ברח' מרקוס 10

שריפה בישיבה ברח החיד''א (2)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (4)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (6)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (8)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (9)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (12)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (15)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (16)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (17)

שריפה בישיבה ברח החיד''א (18)

IMG_2967

הרכבת שרשראות לכבאיות (2)

הרכבת שרשראות לכבאיות (6)

הרכבת שרשראות לכבאיות (10)

הרכבת שרשראות לכבאיות (20)

הרכבת שרשראות לכבאיות (22)

הרכבת שרשראות לכבאיות (27)

הרכבת שרשראות לכבאיות (32)

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.