מד"א נערך לאבטחת מאות האלפים בל"ג בעומר במירון

היום קיימו ישיבת עבודה וסיירו במירון בכירי שרשרת הפיקוד של מד"א ובכירי מרחב ירדן יחד עם ראשי ונציגי ארגוני ההצלה החרדיים הפועלים עם מד"א על מנת להשלים את תכנון המבצע המורכב לאבטחת מאות אלפי המתפללים בל"ג בעומר כאשר בתום הסיור הוחל בהכשרת האתרים שבהם ימוקמו אהלי החפ"ק * מאות חובשים, חפ"ק משוכלל, עשרות אמבולנסים, נט"ן, טרקטורונים, אופנועים ומרפאות ימוקמו על ההר * מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין: "אנשי מד"א יהיו נוכחים בכל נקודה כדי להעניק סיוע רפואי לנזקקים לו"

ההכנות להילולת הרשב"י במירון בעיצומן, וגם בארגון מגן דוד אדום שוקדים בימים האחרונים על התוכניות לאבטחת מאות אלפי המתפללים שצפויים להגיע למירון.
היום נערך סיור מקיף וההיערכות לקראת אבטחת מאות אלפי הפוקדים את אתר ציון הרשב"י בל"ג בעומר. בישיבה נידונו הדרכים לשיפור דרכי אבטחת המתפללים בפן המבצעי הן במישור הביטחוני והן במישור הרפואי.
השתתפו בישיבה: מנהל אגף מבצעים במד"א מגן גיל מושקוביץ. מנהל מרחב ירדן אלי פרץ. סגן מנהל המרחב שמעון אבוטבול. יו"ר הצלה גוש דן אושי שלומוביץ. יו"ר צוות הצלה אברהם רייכמן. יו"ר הצלה אלעד שלמה חיומי. יו"ר הצלה פתח תקוה ישראל גודלבסקי. יו"ר הצלה מירון צביקה לבל. יו"ר הצלה לכיש איציק קוזלובסקי. יו"ר הצלה יבניאל אברהם בן חמו וכן נציגים בכירים ומרכזים מארגוני ההצלה.
במד"א ובארגוני ההצלה החרדיים הפועלים עם מד"א נערכים בכוחות גדולים לאבטח את המתפללים הרבים שיגדשו את הר מירון, ולצורך כך הוקצו למבצע האבטחה עשרות אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, טרקטורונים, אופנועים ומאות חובשים, ביניהם כונני מד"א ומתנדבי ההצלה החרדיים, שיצטרפו לאבטח את המתפללים.
חובשי מד"א יהיו בכל נקודה באתר, במטרה להציל חיי אדם ולהגיש סיוע רפואי. עשרות מתנדבים יצויידו בערכות החייאה וימוקמו בתוככי הקהל. בשנה האחרונה טיפלו אנשי מד"א במירון בכ-400 מקרים בהם נדרש סיוע רפואי.
הפציעות המאפיינות את הילולת הרשב"י, הינם בעיקר התעלפויות בשל צפיפות הקהל באזור הציון ורחבות הריקודים סביבו. כמו כן מטופלים אף מתפללים שנכוו כתוצאה ממדורות ברחבי ההר, כמו גם פציעות וחתכים שונים. חובשי מד"א ימוקמו אף במערת הציון על מנת להעניק סעד רפואי במקום. מגן דוד אדום יעמיד 2 מרפאות לטיפול רפואי ראשוני בסמיכות לציון הרשב"י, על מנת שניתן יהיה לטפל במקרי החירום, ובמקרה הצורך יפנו את הנזקקים להמשך טיפול בבית החולים.
מסוק מד"א יובא אף הוא לצפון על מנת שניתן יהיה להפעילו במקרה הצורך, ומנחת מיוחד יוכשר בתוככי היישוב כדי שניתן יהיה להנחית את המסוק, בעת הצורך.
מפקדי מד"א ינהלו את מבצע האבטחה המורכב מתוככי החפ"ק המשוכלל של מד"א, המצויד במיטב הציוד הטכנולוגי לניהול מבצעים מורכבים וגדולים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.