מדבדב בראיון ליונית (וידאו)

על רקע הדיווחים שהרוסים הולכים לסבך את ישראל בסוריה, כשכלפי חוץ הם מראים פנים שוחקות: ראש ממשלת רוסיה דימיטרי מדבדב התייחס בריאיון מלא חיוכים וחנפנות ליחסים בין רוסיה וישראל ולטענות על התערבות רוסית במערכת הבחירות בארה"ב. על התמיכה בהחלטת אונסק"ו: "תמיד הכרנו בזכותו של העם היהודי על ירושלים" {צפו בראיון המלא}

למרות שישראל התחננה וביקשה שהמערכת לא תגיע לידי איראן, רוסיה צפצפה והעבירה לאיראנים, ועל כך מצטדק מדבדב, "העברנו לאירן את מערכת הטילים S-300 רק לאחר שהושגו הבנות עם המעצמות".

על העזות שבתמיכתה של רוסיה בעד אונסק"ו השיב שליחו של הבריון הרוסי פוטין, "זו הפעם העשירית שמתקבלת החלטה כזו. רוסיה תמיד הכירה בזכותו של העם היהודי על ירושלים".

ראש ממשלת רוסיה, דמיטרי מדבדב. בראיון ליונית לוי התייחס גם לבחירות בארה"ב, "אני חושב שבלתי אפשרי להשפיע על תוצאות הבחירות בארצות הברית".

מדבדב הוסיף "לפני כמה ימים אמר הנשיא פוטין – ואמר נכון – שארצות הברית היא לא רפובליקת בננות שאפשר ללחוץ עליה ולהכתיב מי יהיה נשיאה".

צפו בראיון המלא

עוד אמר מדבדב, "יש ביני לבין גברת קלינטון היכרות מהתקופה בה כיהנה כשרת החוץ – הייתי אז נשיא, נפגשתי ושוחחתי איתה, היא מקצוענית".

על דונלד טראמפ אמר ר"מ רוסיה כי "אין לי היכרות עמו, אך אין ספק שהוא אדם מבריק".

על האימיילים של הילרי והאם יש קשר לרוסיה, "אינני יודע מה מניע את האנשים שמפרסמים את החומרים האלה, היום זה יכול להיות פרסום אחד, מחר פרסום אחר. העולם הפך לשקוף כל כך, אף אחד לא יכול להסתתר. כל אחד שמשתמש באמצעי תקשורת אלקטרוניים צריך להבין את זה, זה הכל". סיכם מדבדב בקור רוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.