מדגל עד הד"לים: יוסי דייטש מסתער על ירושלים

ל'אקטואליק' נודע כי יוסי דייטש מנהל מו"מ עם שלל גורמים דתיים לאומיים וחילונים, בשעות האחרונות חלה התקדמות במו"מ עם דגל התורה ונראה כי הסגירה קרובה מתמיד

בשעות האחרונות חלה התקדמות משמעותית במו"מ בין מועמד אגודת ישראל לראשות עיריית לירושלים למספר גורמים מובילים בבירה. ל'אקטואליק' נודע כי יוסי דייטש מנהל מו"מ עם שלל גורמים דתיים לאומיים וחילונים, בשעות האחרונות חלה התקדמות במו"מ עם דגל התורה ונראה כי הסגירה קרובה מתמיד. רבני דגל התורה בירושלים הביעו באופן בלתי רשמי תמיכה ביוסי דייטש. גם במטה דייטש מאשרים ל'אקטואליק' את דבר המגעים.

לאקטואליק נודע כי יוסף חיים כלף איש סודו של אריה דרעי והאיש שמנהל את הציר מול יענקי קניבסקי זועם על המגעים של דגל התורה מול יוסי דייטש בלא ידיעת ש"ס ובניגוד למסוכם בינהם על תמיכה משותפת בליאון.

גורמים בירושלים מנתחים כי לאחר שיוסי דייטש בצעד טקטי מתוחכם החל לאגף בתנועת מלקחיים את הציבור הדתי – לאומי יחד עם תמיכה של גורמים חילונים בתוספת תמיכה עתידית של כל הגורמים החרדים בבירה, כעת, הולך ומתברר כי יוסי דייטש הוא המועמד המוביל לראשות העיר ירושלים ובעל הסיכוי הגדול לזכות בתואר הנכסף, לפי שעה.

העיתונאי ישראל כהן צייץ לפני זמן קצר בטוויטר על המגעים בין אנשי דגל התורה לשלומי אמונים: "שעת צהריים. המקום: בניין משרדים סמוך למבנה עיריית ירושלים. הנוכחים: אליעזר ראוכברגר מ׳דגל׳, יוסי דייטש ובכיר נוסף ב׳שלומי אמונים׳ בשיחה ממושכת על הבחירות בעיר.

גם העיתונאי רפי פרלשטיין צייץ בטוויטר: גל שמועות מסתובב בשעה האחרונה על הכרזה דרמטית הערב של יוסי דייטש – אז חשוב להרגיע את הקהל: הערב לא יקרה דבר. יש התרחשויות, קרו דברים היום – דרמות לא יהיו הערב.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, אנשי דגל התורה פועלים בימים האחרונים מול יוסי דייטש, במטרה להכריז על תמיכה במועמד אגודת ישראל לראשות עיריית ירושלים בעוד דרעי פועל להמלכתו של ליאון לראשות העיר. במידה ודגל יתמכו בדייטש, ליאון יכול לקפל את הדגל וללכת הביתה.  נדמה כי הטריגר שהחל את הניתוק היה התעקשותו של דרעי ללכת ראש בראש מול דגל התורה ברכסים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. טעות גדולה

    המצב בשכונות המעורבות רק ידרדר כי הוא לא ירצה להכעיס חילונים

    רון |
    הגב