מדגמים בצרפת: עמנואל מקרון הביס את לה – פן

צרפת אמרה לא ללה -פן: עם פרסום המדגמים מתברר כי עמנואל מקרון, מועמד המרכז, זכה במירב הקולות והוא יהיה נשיא צרפת הבא. מיד לאחר פרסום התוצאות לה פן הודתה בתבוסתה ובירכה את מקרון על ניצחונו, הצטרפו לשידור החי .

הבחירות  בצרפת: עם פרסום המדגמים מתברר כי עמנואל מקרון, מועמד המרכז, זכה במירב הקולות והוא יהיה נשיא צרפת הבא.

מקרון מקבל על פי שלושת המדגמים 65 אחוז מהקולות מול 34 אחוז שגרפה לה -פן. מדובר במפלה למועמדת הקיצונית שציפתה ליותר קולות.

מיד לאחר פרסום התוצאות לה פן הודתה בתבוסתה ובירכה את מקרון על ניצחונו, "מודה לכל הפטריוטים שבחרו בי" ,אמרה.

"העם הצרפתי אמר את דברו. התקשרתי לברך את מקרון ולאחל לו בהצלחה", אמרה לה פן במסיבת העיתונאים, ששודרה בשידור חי בכל כלי התקשורת בעולם.

קהל רב שהתאסף מחוץ לארמון האליזה בפריז נופף בדגלי צרפת עם פרסום תוצאות המדגם.

דובר המסגד המרכזי בפריז אמר בעקבות הניצחון של מקרון: "בחירתו של מקרון נותנת תקווה למוסלמים במדינה, שהם יכולים לחיות בהרמוניה ולכבד את ערכי צרפת"

מפילוח אחוזי ההצבעה עולה כי במחוזות המזוהים עם לה פן הגיעו יותר מצביעים אל הקלפי, ודווקא במחוזות שאמורים להביא למקרון את הניצחון הגיעו פחות מצביעים.

למרות אחוזי ההצבעה הנמוכים,  ממדגמים שפורסמו מוקדם יותר בבלגיה, עולה כי עמנואל מקרון לוקח את הבחירות בהליכה עם 62 אחוזים מול 38 ללה – פן. הסיכוי שלה – פן תצמצם את הפער-  קלוש.

הנשיא הבא של צרפת,  עמנואל מקרון הצביע בעיירת החוף לה טורקה, בה נמצא בית הקיץ שלו, יחד עם רעייתו בריג'יט והתקבל בחיוכים ובחיבוקים . גם לה פן הצביעה בעיר הנין-בומו והתקבלה בחום פרט לתקרית עם מפגינה שפנתה אליה באופן לא הולם ומחתה כנגדה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.