מדהים: האם נתניהו נמנע מבחירות בגלל ה'אגרות קודש' של הרבי?

פרסום ראשון: כעת מתברר: אנשי חב"ד נכנסו לראש הממשלה נתניהו בעת המשבר הקואליציוני, עם מכתב מה'אגרות קודש' ששלל קיום בחירות. נתניהו, כך נטען, הושפע עמוקות מהמכתב – ונמנע מבחירות

בעוד הפרשנים הפוליטיים חלוקים בדעתם בימים האחרונים, מה קרה שראש הממשלה החליט ברגע האחרון לעצור את המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס, שהביא את הממשלה כמעט לבחירות, ולעשות את הכול בכדי שלא יתקיימו לבסוף בחירות. לטענת חסידי חב"ד, מאחורי החלטתו של נתניהו, יש סיפור שקשור לאגרות קודש של הרבי מלובביץ' זצ"ל, שגרם או לפחות השפיע על נתניהו שלא לקיים לבסוף בחירות.

בקבוצות פנימיות של חב"ד נפוץ בימים האחרונים הסיפור הבא, בשם הרב דוד נחשון, חסיד חב"ד נודע מידידיו הטובים של ראש הממשלה נתניהו: "כולנו זוכרים שהיו דיבורים כן בחירות לא בחירות, ופתאום שמענו שביבי נכנס לעניינים והוחלט שאין בחירות.

"מה שקרה", נטען, "הוא שר' דוד נחשון ור' דודו לידר הגיעו אל ביבי עם אגרות קודש, וכאשר פתחו את הספר אקראית, הוא  נפתח בכרך ד' עמוד קפ"ה והם פשוט נדהמו, וביבי החל לבכות מהתרגשות. הרבי כותב שם בפירוש כי 'השעה אינה מוכשרת כלל לבחירות כלליות'".

באותו מכתב אף נכתב: "הסיעות החרדיות לא מוכנות לבחירות – ועלולות להינזק מזה; המשבר נגרם רק בגלל 'תחבולה ועניין של הפחדה'". ממש, לכאורה, המצב בו היו נתונות המפלגות החרדיות אך לפני שבועיים.

'אקטואליק' בירר את הסיפור מפי אחד מחסידי חב"ד, המספר לנו: "זה היה לפני כמה שבועות, ואז בחירות עוד לא היו על הפרק. ואז הראו לראש הממשלה את הספר ומה תשובתו של הרבי, ונתניהו שמח. הוא ראה את המכתב והתלהב".

הוא ממשיך ומספר: "כשנתניהו היה בארה"ב והתחיל הבלגן של חוק הגיוס והדיבורים על בחירות, דודו לידר הסתכל שוב על אותו מכתב, וראה, במפתיע, כי התאריך הרשום עליו הוא התאריך של אותו יום, כ' באדר. הם מיד שלחו את זה ליועצים שלו בארה"ב".

כשהם חזרו מהביקור בארה"ב, לידר ונחשון נפגשו איתו ודיברו איתו גם על המכתב במהלך פגישה שנסובה על דברים נוספים. נתניהו שמח לראות את המכתב המדובר.

באותה עת, הקטע מהמכתב, "השעה אינה מוכשרת כלל לבחירות כלליות", כבר קיבל משמעות אקטואלית לחלוטין, כפי שאכן אירע בסוף.

הרב נחשון ביקש להדגיש כי "ראש הממשלה לא ביקש לכתוב לרבי באגרות קודש לגבי הבחירות. אחד ממקורביו כתב יחד עם השליח במלבורן הרב דודו לידר לפני כחודש והמענה של הרבי דיבר בין השאר על שלילת הקדמת הבחירות. בהמשך לכך הציג הרב לידר את המכתב לנתניהו במהלך פגישה שקיימתי עם ראש הממשלה שבחלקה נכח גם הרב לידר".

המכתב המדובר:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.