"מדובר באירוע בעל פוטנציאל חמור לפיגוע"

בצה"ל עדיין מנסים לחקור כיצד הצליחו מספר פלסטינים לחצות את הגבול מרצועת עזה ולהגיע עד לאחד המוצבים

בצה"ל עדיין מנסים לחקור כיצד הצליחו מספר פלסטינים לחצות את הגבול מרצועת עזה ולהגיע עד לאחד המוצבים. לפי תחקיר ראשוני של צה"ל, עם עלות השחר זיהו חיילי צה"ל עקבות באזור ואז החל מרדף אחריהם שהסתיים במעצרם של השלושה,אשר היו חמושים ברימונים ובסכינים.

עדיין לא ברור מדוע המחבלים לא עשו בהם שימוש בכל הזמן ששהו בשטח ישראל..

דובר צה"ל, רונן מנליס, מסר בתגובה כי מדובר ב"אירוע שלא היה צריך לקרות וכי מדובר באירוע בעל פוטנציאל חמור לפיגוע". לדברי מנליס, "יש הרבה אירועים של שב"חים שמנסים לחצות אך כולם נתפסים מיידית. נלמד ונבין מה קרה ומה הביא למרדף ארוך".

הפרשן רון בן ישי סבור כי השלושה חצו את הגבול במטרה להיתפס, אך בכל מקרה מדובר באירוע חמור שדרוש חקירה.

כוח צה"ל הצליח לעצור הבוקר – בתום דרמה ומרדף שנמשך כשעתיים – שלושה מתושבי רצועת עזה שחדרו לשטח ישראל.

על השלושה התגלו רימונים וסכינים – שבהם התכוונו ככל-הנראה לבצע טבח באחד מיישובי עוטף עזה.

האירוע החל הבוקר, בחסות הערפל השורר באזור: כוח צה"ל שעסק בסריקות שגרתיות על גדר המערכת הבחין בעקבות מכיוון עזה – סמוך לאחד היישובים – ועד מהרה הוכרז נוהל "נמר כתום", שהוא שם הקוד לחדירה.

כוחות גדולים שהגיעו למקום הקימו מחסומים וניתנה הוראה לאנשי הביטחון האזרחיים בחבל אשכול להעלות את הכוננות. במועצה האזורית אשכול הכחישו את הדיווחים שלפיהם ניתנה הנחייה לתושבים שלא לצאת מהבתים, ממוסדות החינוך וממקומות העבודה.

מהמשטרה נמסר: "במשטרת ישראל הוכרזה הערכות בטחון שוטף מוגברת בעקבות דיווח על עקבות סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה.
"תוך פעילות משטרתית לאיתור החשודים, התקבל דיווח על מעצרם של שלושה ואיתם פריטי אמל"ח. שלושת החשודים הועברו לידי משטרת ישראל, חבלן משטרה פועל כעת לנטרול וסילוק פריטי האמל"ח. משטרת ישראל ממשיכה לפעול במתכונת מוגברת ומבקשת מהציבור לדווח למוקד 100 על כל מקרה מעורר חשד"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.