מדוכדך ועייף: נתניהו אובד עצות בסין (וידאו)

בשעה שבישראל עסוקים במשבר התאגיד, ראש הממשלה נתניהו ורעייתו מדלגים מאירוע לאירוע, במסגרת הביקור המדיני בסין. ולעיתונאים הישראלים יש תובנות. { הביקור שנהרס}

בשעה שבישראל עסוקים במשבר התאגיד, ראש הממשלה נתניהו ורעייתו מדלגים מאירוע לאירוע, במסגרת הביקור המדיני בסין. הבוקר השתתף נתניהו בטקס הנחת זר בכיכר טיאננמן, שם נוגנו ההמנונים הלאומיים .
כיצד השפיע הביקור על נתניהו בצל משבר התאגיד? הכתב המדיני של ישראל היום, שלמה צנזה צייץ בטוויטר, "בדרך כלל ביבי בחו״ל פורח. כרגע, בסין, (אתמול וגם היום) הוא נראה דיי מדוכדך".
"נתניהו הצליח להרוס לעצמו את הביקור בסין-ככה זה כשנוסעים לחו"ל ומשאירים אש דולקת לטיפול חובבני ורשלני שהופך אותה למדורה תקשורתית ענקית", צייץ הכתב המדיני של קול ישראל יוני בן מנחם על משבר התאגיד שמאיים לפורר את הקואליציה.

מוקדם יותר, ראש הממשלה הורה לשרי הליכוד להקשיח את העמדות מול שר האוצר כחלון בנוגע לפשרה ברשות השידור, הערכה היא כי ראש הממשלה זועם על הודעת התאגיד מאמש לפיה, גאולה אבן רעייתו של גדעון סער, תמונה למגישת החדשות הראשית בתאגיד –  החלטה שזורה לנתניהו מלח על הפצעים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגנית ראש ממשלת סין ליו יאנדונג השתתפו הבוקר בוועידת החדשנות ה-3 שמתקיימת השנה בבית הארחה הרשמי בבייג'ינג.
ראש הממשלה וסגנית ראש ממשלת סין קיימו פגישה עם הפמליות שם שוחחו על החשיבות של שיתוף הפעולה ההדוק בין המדינות לקידום החדשנות הטכנולוגית.
בוועידת החדשנות השתתפו גם שרי ממשלת ישראל, שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, שר הבריאות יעקב ליצמן, השר להגנת הסביבה זאב אלקין ושר הכלכלה אלי כהן.

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו בטקס הנחת זר בכיכר טיאננמן

‎Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on‎ יום שלישי 21 מרץ 2017

 

אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים (שני) עם נשיא סין שי ג'ינפינג בבית ההארחה הרשמי בבייג'ינג.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר למארחו, "לעונג הוא לי להיות כאן בבייג'ינג שוב ולראותך שוב, אדוני. אני מבקש להודות לך על קבלת הפנים היוצאת מן הכלל שלך ושל ממשלתך כלפיי וכלפי פמלייתי".

"חתמנו על הסכמים רבים, אבל אני חושב שהחלטתך להכריז על שותפות רחבה בנושא חדשנות בין סין וישראל – היא החלטה חשובה מאין כמוה, בוודאי עבורנו בישראל, ואני מאמין, באמצעות שיתוף הפעולה שלנו, שהיא חשובה גם לסין", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "אנו מעריצים את יכולותיה של סין, את מעמדה על בימת העולם ובהיסטוריה. תמיד האמנו, כפי שדנו בביקורי הקודם, שישראל עשויה להיות שותפה, שותפה זוטרה אך עם זאת שותפה מושלמת של סין בפיתוח מגוון טכנולוגיות שמשנות את אורח חיינו, את תוחלת חיינו ואת בריאותנו".

"אני מבקש להודות לך לא רק על ידידותך כלפי ישראל, אלא גם על ההישגים החשובים שעשינו כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולנו", סיכם נתניהו את דבריו.

מוקדם יותר נועד ראש הממשלה עם ראש הפרלמנט הסיני. נתניהו אמר לו, "ב-25 שנות ידידותנו, עשינו כברת דרך ארוכה, בנושאי שיתוף פעולה טכנולוגי, בפיתוח אפשרויות כלכליות, בנושא שיפור החיים, ואלה כולם דבר אמיתיים שקורים. אני חושב שזה מסר חשוב לעמינו, אבל גם לעמי העולם".

ראש הפרלמנט ציין כי אוכלוסיית ישראל מונה רק 8 מיליון בני אדם אבל היא כוח עולמי טכנולוגי מוביל שראוי לשתף עמו פעולה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.