מדוע גער הגר"ח קנייבסקי באברך?

"עשית שטות גדולה, אסור לדבר שטויות": גערה חריפה של הגר"ח קנייבסקי הפכה לשיחת היום ברחוב החרדי. לסיפור המלא {מבהיל}

סיפור מבהיל שהתרחש אצל מרן הגר"ח קנייבסקי פורסם היום: השבוע נכנס יהודי שבור ורצוץ למרן הגר"ח קנייבסקי כשניכר על עיניו שכבר אינו ישן זמן רב, וסח לפני הגר"ח כי לפני כשבוע רצה לקחת יום חופש מהעבודה ולא היה לו שום תירוץ. בצר לו התקשר למנהל העבודה, והודיע כי סבתו נפטרה בפתאומיות והוא חייב להיעדר באותו היום.

המנהל כמובן השתתף בצערו ואישר לו את החופשה, לא חלפו להם 48 שעות וסבתו נפטרה בפתאומיות!, סבתו הייתה לדבריו אשה בריאה וחזקה במיטב שנותיה, וליבו נקפו ואינו מניח לו לרגע שמא הוא במו פיו גרם לה למות ומה תקנתו.

הגר"ח קנייבסקי לא חיפש להרגיעו, ואדרבה הטיח בו דברים קשים: "עשית לא טוב, עשית שטות גדולה, אסור לדבר שטויות, ברית כרותה לשפתיים, עכשיו תקפיד ללמוד משניות יום יום עד סוף השנה לע"נ וה' יעזור".

באותו יום קודם למעשה הנ"ל התייצב בפני הגר"ח יהודי לא צעיר, וביקש ברכה עבור אמו החולה מאוד, הגר"ח ברכו ברפו"ש, אך אותו יהודי לא הסתפק בברכה והוסיף ואמר, "אני מוכן לקבל על עצמי את המחלה והייסורים של אמי, ובלבד שהיא לא תסבול, אני כבר לא יכול לראות בסבלה". שמע הגר"ח ואמר בזעזוע: "ח"ו אל תגיד דיבורים כאלה! תגיד שתלמד עבורה, לרפואתה, וזה יעזור אי"ה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.