מה עשו בני הרב אברג'יל בבית הרב בעדני?

הרחוב הספרדי סוער: האם בניו של הרב יורם אברג'ל חוזרים לש"ס? ולמי סיפרו כי אביהם אמר עליו שהוא גדול הדור? כל הפרטים {הביקור והסערה}

הגאון רבי יורם אברג'יל זצוק"ל, היה מהרבנים היחידים אשר במערכת הבחירות האחרונה הביעו תמיכה פומבית וגלויה בתנועת יחד של השר לשעבר אלי ישי, אשר כזכור לא עברה את אחוז החסימה. האם בניו וממשיכי דרכו של הרב אברג'יל עושים את דרכם חזרה לתנועת ש"ס?

כזכור, כחודש לפני הבחירות הודיע הרב יורם אברג'ל זצ"ל כי הוא קורא להצביע למפלגת 'יחד'. במכתב שפירסם הרב נכתב כי "הגיעה הבשורה הטובה לכולם, כתב הבהרה לאזרחי מדינת ישראל ולעולם התורה. ידועים דברי רבנו הרמ"א זיע"א שאין שמחה כהתרת הספקות ומאחר ורבבות שואלים מסופקים מה דעתי לבחירות אלו של שנת תשע"ה, הריני להשיב כי אני מצביע לתנועת 'יחד' בראשות הגאון העצום רבנו מאיר מאזוז שליטא וחשוב לחזק את ידיו מתוך שמחה ואחדות ולהצביע 'יחד'".

אתמול הגיעו הרבנים הגאונים יוסף חיים וישראל אברג'יל אשר ממשיכים את ניהול מוסדות "רב פעלים" שהקים אביהם הגדול זצוק"ל, לביתו של חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הגר"ש בעדני שליט"א בבני ברק. עצם הביקור עורר גל שמועות על חזרתם לתמוך בתנועת ש"ס.

באחד הדיווחים נטען כי בימים אלו פועלים גורמים שונים להחזיר את ראשי קהילת 'רב פעלים', שהוקמה על ידי הרב יורם אברג'ל זצ"ל וכיום עומדים בניו בראשה, לתנועת ש"ס ולנתקה ממפלגת 'יחד' בה תמכו בבחירות האחרונות. אך ככל הנראה מדובר במידע לא נכון.

גורמים רשמיים במפלגה אף אמרו לכלי תקשורת שונים כי הם שמחים לשמוע על כך וכי למרות הנתק שחל בבחירות בעקבות תמיכתם בתנועת יחד. אך ממידע שהגיע היום לקוקר עולה כי ככל הנראה שמחתם הייתה מוקדמת מידי. גורם בבית הרב בעדני סיפר לנו כי תוכן הפגישה הייתה בכלל כלכלית.

כזכור, במהלך השבעה לפטירתו של הרב יורם אברג'יל, הוציא הגאון רבי שמעון בעדני מכתב עם קריאה לתרום עבור מוסדות רב פעלים. אתמול עלו בניו של הרב אברג'יל לביתו של הרב בעדני על מנת לבקש ממנו לסייע להם על מנת שיקבלו תקצוב מהקרן של רב העיר ירושלים, הראשון לציון הגרש"מ עמאר שליט"א.

לאחרונה הקים הרב עמאר קרן לחלוקת כספים ותמיכה בישיבות על פי קריטריונים שונים. אלא שהתמיכה אינה ניתנת כלל עבור כוללים. כעת פועל הרב בעדני כי הכוללים של הרב אברג'יל  של מוסדות רב פעלים, יקבלו אף הם תמיכה מהקרן של הרב עמאר וזו הייתה מטרת הביקור.

יצויין כי עוד קודם לביקורם המתוקשר אצל הרב בעדני, עלו הרבנים אברג'יל לביתו של ראש ישיבת כסא רחמים ומנהיגה הרוחני של תנועת יחד, הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, והתייעצו עימו באשר לניהול המוסדות. הם אף אמרו להגר"מ מאזוז כי כבר לאחר פטירת מרן הגר"ע יוסף זצ"ל "אבא אמר, שכבודו הוא מנהיג הדור".

מקורב לרבנים אברג'יל אמר בשיחה עם קוקר כי הם אינם עומדים להתפייס עם הנהגת תנועת ש"ס, שכן הם אינם מסוכסכים עימם. "נשיא המוסדות ואביהם הגדול כבר הורה להצביע ככל אשר יורה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, וכך נעשה גם במערכת הבחירות הבאה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בעדני הארמי, רמאי המחליף בדיבורו, רשע גדול ושופך דמים.
  הפושע איים על הרב עובדיה זצוק"ל.

  סופו יורש גהני גהנם כמו כל רבני הערב רב בדעשס

  רבני דעשס הם ערב רב |
  הגב
 2. הכותרת מטעה
  השורה האחרונה של הכתבה היא הכותרת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. דרעי שוב נפל בפח מרן מטפל בו מלמעלה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב