מדוע הורה הגר"י זילברשטיין לתת עלייה לחייל?

מפתיע: חייל חרדי שהגיע עם מדים לבית מדרשו של הגר״י זילברשטיין קיבל עלייה

חייל חרדי שהגיע עם מדים לבית מדרשו של הגר״י זילברשטיין בשכונת רמת אלחנן בבני ברק, קיבל עלייה בהוראת המרא דאתרא.

הגר״י ניסה לברר מדוע החייל לא הגיע בבגדי שבת אל בית המדרש והחייל השיב כי הוא חזר בתשובה לפני שנים ולא רצה שאימו תכבס את בגדיו בשבת, ״אין לך כבוד שבת יותר גדול מזה״, התרגש הגר״י זילברשטיין לשמוע את סיפורו של החייל, וביקש לכבד אותו בעלייה לתורה כדי לפרסם את מסירותו של החייל כפי שאכן קרה.

הסיפור התפרסם לראשונה בעיתון 'בקהילה' תחת הכותרת ״לבשי מדי תפארתך״, צילום הידיעה התגלגל לרשת וזכה לאלפי שיתופים ותגובות נרגשות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני מכיר מקרה של חייל בצבא הצאר שקיבל עליה בשבת בגור אצל האימרי אמת.–בפולניה

  משה |
  הגב
 2. לברר מדוע? מה זה מעניינו? שיכבד וגמרנו

  חוצפה ועזות מצח

  זנוויל אנגלהרדט |
  הגב
 3. למה הם שותקים רבנים? כשהם יצעקו זה יעזור.

  בס"ד
  דברי מרן הראש ישיבה מירושלים:
  הגאון הצדיק רבי משולם דוד סולובייצי'ק שליט"א.

  מרן זקן ראש ישיבות ראש ישיבת בריסק הגאון הגדול הצדיק מרן רבי משולם דוד סולובייצי'ק שליט"א התוודע בימים האחרונים על המכתבים שהתפרסמו מראשי ישיבות בנושא הפגנת הגיוס בארה"ב, והתבטא בחריפות נגד ההתנגדותם להפגנה.

  מרן הרב סולובייצ'יק שליט"א אף התייחס בדבריו לשמועות שעמרו עליו כאילוי הוא אינו בעד ההפגנה, ובין השאר אף נזף במנהיגי ורבני אמריקה שאינם עושים מספיק כדי לבטל את רוע "גזירת הגיוס".

  "העסקן: מציג את המכתבים ואומר כי "זה פרסום שהולך בכל העולם". (ושהרב אינו רוצה לחתום בעד ההפגנה).

  הגרמ"ד סולובייצ'יק: "זה שקר, אחד שכתבו שסירבתי לחתום, שתיים שאמרתי שמפיצים שקרים. מה אני יכול לעשות, אני יכול לריב עם השקר, יש לי הרבה צער מזה".

  העסקן: "הראש ישיבה רוצה שאני יבדוק ממי מגיע הפרסום הזה?".

  הגרמ"ד סולובייצ'יק: "מה יש לי מזה? אין לי מה לעשות, מה אני עוד יכול לעשות, אנו חיים בעולם של שקר.בבריסק היה מגיד, הוא אמר פעם בדרשה: הציונים רודפים אותי, מעוללים לי צרות. רבותי! – כך הוא אמר – הרי אתם שומעים את הדרשות שלי, וכי פעם הזכרתי את המילה 'ציונים'? וכי פעם דיברתי נגד ציונים? מה הם רוצים ממני? אלא מאי, כשהנני אומר בדרשה שיהודי שאינו מניח תפילין איננו יהודי, יהודי שמחלל שבת אינו יהודי, נזעקים הציונים שהנני מדבר נגדם.

  כך גם "ראשי הישיבות בארץ ישראל אומרים כי כל המדבר נגד הגיוס מדבר נגדם. אתם מבינים אותי? מה אעשה? העצרת זה נגדם… מה זה קשור אליהם? אסור לצעוק נגד ההתגייסות?

  "אני יגיד לכם את האמת, אפילו אם זה אמת שבחור שממלא את כל הדרישות עם כל הפרטי פרטים שממלא את כל הפרטים, עם כל הדקדוקים הם נותנים לו דיחוי, אבל יש הרבה בחורים שאינם יכולים למלא את כל הדרישות, לא יכולים להביא את כל הפרטים.

  "כמו"כ יש את היהודים שהולכים במסירות נפש שלא הולכים בכלל להתייצב, ועוצרים אותם, וכי אין מצווה לעזור ליהודים אלו? אסור לעשות עצרת שלא ירדפו את היהודים האלו? אפילו נניח אם הוא צודק… מה אני יכול לעשות? השם ירחם!

  "ראשי הישיבות אינם יכולים לישון בגלל שעושים עצרת נגד הגיוס, מה זה אכפת להם, זה העסק שלהם? אפילו לו יהא שהאמת כדבריהם אבל ישנם אחרים, וכי להם אין מצווה לעזור? והרי עוברים על לאו של 'לא תעמוד על דם רעך' אם לא עוזרים להם! וכי הם אינם יהודים? הסבא רבי חיים התיר פעם לחלל יום כיפור בכדי להציל קומוניסט מגזר דין מות!

  "בשביל כל יהודי צריכים לפעול עבורו להצילו! וכי מפני שאלו שעומדים בדרישות עם כל הדקדוקי דקדוקים וכל החומרות מקבל פטור, על כן אסור לגונן על האחרים, וכי זוהי דעת תורה???".

  אחד העסקנים: "עוד דבר שהוא מחדש ששמע ממשפחת בית בריסק שאסור להרעיש וצריך לשתוק".

  הגרמ"ד סולובייצ'יק: "שקרים וכזבים – סי ליגנט! [שקר ממש] מה אני יכול לעשות? אין עוד אחד כמוני שזועק כל כך הרבה נגד גזירת הגיוס, יש לי טענות על האמרקינע'ר רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור"!!!

  רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור.

  רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור.

  רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור.

  רבנים למה הם שותקים, כשהם יצעקו זה יעזור. |
  הגב