מדוע החרימו החרדים את כניסת אוחנה לכנסת?

הח"כ החדש אמיר אוחנה הצהיר אמונים בכנסת ובדבריו אמר כי אם החזות החיצונית של האדם היא סיבה לשנוא אותו – הוא חרדי. למרות נאומו המאחד בחרו חברי הכנסת החדים להעדר מנאומו. מדוע? {ליברלים בכנסת}

ח"כ אמיר אוחנה שנכנס לכנסת לאחר פרישתו של השר סילבן שלום, הצהיר אמונים במליאת הכנסת ויחל לכהן כח"כ מטעם סיעת הליכוד. בהצהרת האמונים שלו, בה השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נעלמו במפתיע חברי הכנסת החרדים. האם הם מחרימים את אוחנה בשל דעותיו הליברליות?

גורם באחת המפלגות הסביר לקוקר כי הסיבה לכך נעוצה בהחלטת הקואליציה להחרים את ההצבעות אי אמון שהגישה היום האופוזיציה. ההחלטה להחרים את ההצבעות היא בשל העובדה כי בליכוד נערך הערב כנס פוליטי ובכנסת נהוג כי ביום כזה אין הצבעות אי אמון. הפעם האופוזיציה סירבה למשוך את ההצעות, ובתגובה הוחלט על החרמת הדיונים.

על פי אותו גורם חרדי, העובדה שהצהרת האמונים של אוחנה הייתה מיד לאחר הצעות האי אמון של האופוזיציה גרמה לכך שחברי הכנסת החרדים לא השתתפו בה, אך חלילה לא הייתה כאן כל החלטה מכוונת להחרים את ח"כ אוחנה בשל דעותיו הליברליות.
בנאומו הראשון בכנסת אמר אוחנה: "אני כאן עם כל מי שאני ומה שאני – מה שבחרתי ומה שלא – וגאה באלה וגם באלה. יהודי, ישראלי, מזרחי, ליכודניק, ביטחוניסט, ליברל ואיש הכלכלה החופשית. מה בא קודם? הכל בא יחד", ענה אוחנה שפירט:

"כשרודפים יהודי בזעקות "איטבח אל יאהוד" – אני קודם כל יהודי. כשיורים, מחרימים, מסמנים ומגרשים – אני מתנחל. כשמבקשים לטשטש תרבות, להקטין, להעלים – אני מזרחי. כשמוציאים דיבתם של חיילי צה"ל וכוחות הביטחון – אני חייל. כששכונות שלמות אינן כשהיו וקשישות נאלצות לחיות את שארית חייהן בהסגר ופחד – אני דרום תל אביבי. וכשמראהו החיצוני של אדם הוא סיבה טובה לשנוא אותו, להרחיק אותו משכנות ומתעסוקה – אני יהודי חרדי שאיננו חרד. כששורפים תינוק חי יחד עם בני משפחתו, לעזאזל, יא אחוואן – אנא מעכום".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך אותו מעל בימת הכנסת ואמר: "הרושם הראשון הוא החזק ביותר כמעט בכל מגע שלנו עם בני אדם, הנאום הראשון הוא החשוב ביותר וכולנו התרשמנו עמוקות מהנאום. אני שמח לקבל אותו לבין שורותינו. אתה נושא באחריות יוצאת דופן, קבלת הפנים לה זכית מחברת את חלקי הבית. זו אחריות גדולה והזדמנות גדולה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.