מדוע ישב אייכלר בבית הסוהר? (הקלטה)

חבר הכנסת ישראל אייכלר התייחס ב'קול ברמה' לשאלה מדוע לא היה נוכח בטקס מינוי הדיינים בבית הדין הגדול, וגם הסביר מדוע חייבים חרדים בתקשורת החילונית. האזינו לראיון המלא {בזמן הטקס}

חבר הכנסת ישראל אייכלר התייחס לשאלה מדוע לא היה נוכח בטקס מינוי הדיינים בבית הדין הגדול, וגם הסביר מדוע חייבים חרדים בתקשורת החילונית.

אייכלר שנשאל האם לא הגזמנו שניצחנו את  הסרוגים והרפורמים, השיב כי "לפעמים חילוני יותר טוב מסרוג שצריך להוכיח את עצמו".

"יש בעיה קשה עם ההגדרה 'חרדי', חרדים בעלי השקפה חרדית אמיתית לא נמצאים מספיק בתקשורת הכללית, לפעמים חילוני שהוא רחוק ממך יותר טוב, מסרוג שצריך להוכיח את עצמו שהוא עוין. לכן יעלון שגדל בקיבוץ היה טוב יותר לחרדים". הסביר אייכלר.

האזינו לראיון המלא: (באדיבות 'קול ברמה')

במהלך סיור של הוועדה לפניות הציבור של הכנסת, במרכזים הרפואיים של שב"ס, הובעה תמימות דעים שעל משרד הבריאות לקחת אחריות על מערכת הרפואה במתקני הכליאה בארץ, כמו על בתי החולים וקופות החולים.

יש לזכור כי אסיר צריך להיות במשמורת, אבל אסור לפגוע בבריאותו, כשיוכל לחזור למוטב. לכן אין לתלות את רמת הרפואה בקשיי התקציב של שירות בתי הסוהר.זו היתה המלצה של הוועדה לפניות הציבור מלפני זמן רב, על פי ועדה מקצועית שהמליצה כבר בשעתו על כך, אך עד עתה לא הוקמה היחידה לפיקוח על השב"ס מטעם משרד הבריאות. מהסקירה המקיפה שמסרה נציבת השב"ס עולה כי אין לאסירים קופת חולים. כל הוצאות הבריאות, הן על חשבון השב"ס. משרד הבריאות אינו אחראי על הרפואה בשב"ס. השב"ס רוכש את התרופות במחיר לצרכן ואינו מקבל הנחה או מחיר מיוחד כקופות החולים.

יו"ר הוועדה ח"כ ישראל אייכלר דרש להכיר בשב"ס כקופת חולים ע"פ חוק בריאות ממלכתי כדי שיוכלו לרכוש את התרופות ושירותי בריאות במחיר מוסדי. המחיר היקר שמשלם השב"ס על התרופות פוגע ברמת הרפואה ובבריאות האסירים. בנוסף, כניסת משרד הבריאות לפיקוח על השב"ס, תאפשר לתמרץ רופאים ופסיכיאטרים "כעבודה במצוקה", שיסכימו לעבוד בתנאים הקשים של בתי הכלא. בכך יינתן מענה גם לבעיית הזדקנות האוכלוסייה, שמביאה הוצאות חדשות ודורשת הקמה של מרכזים רפואיים וסיעודיים נוספים.

עוד ביקש אייכלר שבכל בדיקה של מקרה מוות בבתי הסוהר, יהיה נוכח נציג משרד הבריאות, לבדוק את השירות הרפואי שניתן לאסיר. במהלך הסיור, במערך הרפואי המשופץ והמשוכלל, ביקש אייכלר שיוקם בית כנסת, גם בקומה התחתונה של המרכז הרפואי, כדי להקל על נכים וחולים את הגישה לבית הכנסת. הוא קרא לחזק את מסלול השיקום התורני, בתוך הכלא ומחוצה לו, שהוא היחיד שהוכיח את עצמו, באופן חד משמעי, כמועיל ומונע חזרה לפשע. כן נשמעו סקירות מנציגי הרפואה בשב"ס, במהלכם הועלו קשיים שמקורם בבעיות תקציב, הנובעות מכך שמבני בתי הכלא בארץ נבנו בימי המנדט הבריטי והתאמתם לתקנים המתאימים כיום בלתי אפשרית.

בסיכום הישיבה, הבטיח ח"כ אייכלר לפעול בכנסת, כדי להסיר חסמים בירוקרטיים שמי שסובל ממנו הוא האסיר ולפעול מול משרד האוצר כדי להפשיר את התקנים שיתנו מענה לבעיות שהועלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.