'הפלס' פרסם מכתב של מרן הרב שטיינמן ללא רשות – פרסום ראשון

קוראי עיתון 'הפלס'  התעוררו הבוקר (חמישי) ושפשפו את עיניהם בפליאה למראה המכתב שנפרס בעמוד הראשון של העיתון.

במכתב שהתפרסם הבוקר ב'הפלס' עליו חתומים מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן ומרן  הגר"ש אוירבאך קוראים מנהלי הסמינרים לבנות הסמינרים שלא ללמוד באקדמיה ובמכללות שנאסרו על ידי גדולי ישראל.

המכתב עצמו פורסם רק בעיתון הפלס, ואילו היומנים יתד נאמן המבשר והמודיע לא פרסמו את המכתב. גורמים בענף הפרסום טוענים כי ביומנים החרדים העדיפו שלא לפרסם את המכתב מכיוון שהמכללות – לא מפסיקות להזרים תקציבי פרסום ליומונים, לפיכך העדיפו שלא לירוק לבאר שממנו הם  שתו. ואילו בהפלס טוענים כי רק הם מביאים את דעתו האמיתית של מרן ראש הישיבה.

לעומת זאת מביתו של  מרן ראש הישיבה גוללו בפנינו את הגרסה המליאה:

 לפני כשבוע נכנסו מנהלי סמינרים לרחוב חזון איש 5 בבני ברק ושטחו בפני מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א את הפרצות שמנסים גורמים שונים לעשות ולשלוח את בנות ישראל למקומות לימודים בעיתיים, כתב הגראי"ל שטיינמן מכתב שנשלח ע"י ראשי ומנהלי הסמינרים לכל מנהלי מוסדות החינוך של בנות ישראל שם נכתב על "חובת השמירה על בנות ישראל שלא ללכת וללמוד במוסדות אשר אין רוח חכמים נוחה מהם שמלמדים בהם לימודים אקדמיים וכו' ובפרט כאשר המורים שם אינם ראויים ללמד בנות ישראל וביניהם אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות"   .

שבוע ימים לאחר שהמכתב נשלח לכל המוסדות, מרן הרב שטיינמן הורה שלא לפרסם את המכתב הנ"ל בעיתונות,  אלא שאחד  המנהלים הדליף את המכתב ל'הפלס' והעביר אותו לידיהם של נתי גרוסמן ויוסי פטרוב שהכניסו אותו הבוקר ל'הפלס' ללא רשותו של מרן הרב שטיינמן.

 בצד הבני ברקי טוענים כי בעוד הפלס מתהדר בנוצות לא לו פועלים אנשיהם  ויוזמים הקמת סמינר לבנות אמריקאיות בשכונת הר נוף בירושלים עם כל הלימודים האקדמיים האפשריים שנאסרו ע"י גדולי ישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.