מדוע נקבר "השלום הספרדי"? • טור

מה קרה ל"שלום הספרדי"? מי גרם לפיצוץ ולמה? והאם עוד יש סיכוי? נפתלי טרבלסי עושה לכם סדר, ומבכה את השלום שכמעט קם והיה לו

מאז פריצת המשבר החדש בין מפלגת ש"ס לתנועת יחד, נמתחה ביקורת על השר דרעי שבחר להתנגד באופן אגרסיבי וקולני להורדת אחוז החסימה.

אף אחד לא חושב שדרעי היה נותן למהלך כזה לקרות, מהלך שעלול להביא את 'יחד' של אלי ישי לכנסת.

אבל עדיין, הוא יכל לעשות את זה בשקט מול ראש הממשלה ולהוריד את זה מסדר היום. לא ברור למה היה עניין לפעול נגד זה בכל הכח בקול רעש גדול.

עסקן בכיר אמר לנו: "ההתנגדות החריפה שהייתה לזה, הותירה רושם בציבור כי דרעי אכן מנהל מסע רדיפה אישית כנגד אלי ישי, מה שגרר את יו"ר יחד אלי ישי להזכיר כי מנגד, כשעלה החוק לבלימת כניסתו של דרעי לפוליטיקה עקב הרשעתו בעבר, אלי ישי התנגד לכך אישית". הוא גם הוסיף ואמר לנו שאין להשוות בין התנגדותו הנחרצת כעת של דרעי כנגד צעד שיכניס קולות חרדים נוספים לכנסת, לבין התגובות השקטות כנגד חוק המרכולים והכותל הרפורמי שאיפשרו את קיומם.

כעת, ממידע שהגיע ל'אקטואליק' ממקורבי השר דרעי, מסתבר שזו לא היתה טעות פוליטית של השר אלא מהלך מתוכנן שמטרתו היתה לגרור את אלי ישי לתגובה חריפה, דבר שאכן התברר כמהלך חכם מבחינת דרעי, שפתח מחדש את השיח המפלג בציבור הספרדי – זמן קצר לאחר שהחלו פעמי השלום להגיע.

ההגיון העומד מאחורי המהלך מונח עוד ביחסי השלום הספרדי שהחלו להתפתח בהובלת הרב יעקב כהן, בנו של נשיא המועצת חכם שלום הכהן, צעד שהחל במפגש הרבנים ראש הישיבה הגר"מ מאזוז וחכם שלום הכהן, שאנחנו כאן ב'אקטואליק' דיווחנו עליו בהרחבה, כאשר לאחר מכן נערך מפגש מעשי יותר בביתו של הגר"מ מאזוז עם הרב יעקב כהן.

כל זה הגיע עודבשעה שהשר דרעי עומד, על פי הפרסום ב'תאגיד', קרוב כנראה להגשת כתב אישום, מה שיוביל בהכרח להתפטרותו מהממשלה, כי החוק כיום מחייב אותו לפרוש.

החשש של דרעי איפוא היה מפני שלום ספרדי אפשרי, כאשר הוא עצמו נמצא מחוץ לזירה. במבט לאחור, הכותרות החריפות שיוצאות משני הצדדים כבר לא מותירות ספק באשר להצלחתו של המהלך שקבר את הסיכוי לשלום ספרדי, ייתכן וממש רגע לפני יציאתו לזירה הפוליטית.

כעת אכן נראה כי למרות כל המשברים והעתיד המוטל בספק, שליטתו של דרעי בהנהגת ש"ס אינה ניתנת לעירעור.

מי שיוצא מופסד מכל המהלך הזה הוא הציבור הספרדי שמאס בפילוג שקורע את הציבור, ומרגיש החמצה כבדה מפספוס ההזדמנות שהיתה נראית קרובה מתמיד.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מעניין

  אתה נפתלי טרבלסי איש של אלי ישי ידוע
  ילד קטן שכל כתבה שלך היא נגד אריה דרעי גם אם אתה תכתוב על הכוכבים אתה תכניס את אריה דרעי בשלילי
  אז ילה תחפש לך עבודה אחרת
  כל הכתבה הזו זה פרי דמיונך החולה

  דרור |
  הגב
 2. עד הכתב אישום לגנב מכלוף אין סיכוי!!

  דרעי לא יתן שיהיה שלום כי מכלוף צר עין וטיפש גדול

  דרעי מסכל כל ניסיון לשלום |
  הגב
 3. דרעי הדוחה והמגעיל מפלג ומרסק את הספרדים

  כל הספרדים בורחים מדרעי הגנב הבזוי הוא וכל משפחתו שיפי ופישי ומכלוף ויענקי

  אלי ישי נאמן גדולי ישראל |
  הגב
 4. בן ציון ישורון

  בן ציון ישורון בטח טונסי מפגר כמו כל הטוניסים לא היתפתחו

  יוסי |
  הגב
 5. היחיד שלא רצה שלום זה אלי ישי

  כי עם שלום אין לו מה לעשות הרי היה לו ביד מקום שני, אבל רצה שליטה …
  דרך אגב בחיים לא הבנתי למה פתחו את המפלגה הזאת.. נגיד שרדפו אותך .. נגיד שלרב מזוז יש השקפה הקורבה לימין הקיצוני מה זה כל כך חשוב שעדיף לפלג ציבור שלם, והדבר היחיד בכתבה שנכון שהספרדים אכן שונאים את השלום….
  בא נראה אם אתם מפחדים לעלות תגובה שהיא לא בשווא עם הדעות שלכם

  ספרדי |
  הגב
 6. שס מחוקה לא יעזור לדרעי כלום

  אם ישי חכם שלא יצטרף לשס זה רק יהרוס לו, אנשים מתביישים בשס

  יפית |
  הגב
 7. דרעי מצטייר כמושחת גדול

  מה שיצא זה שכולם רואים שדרעי הוא פלגן שחי מפילוג ושנאת חינם

  יוסי |
  הגב
 8. נו מה יכול טוניסי להגיד

  נו ברמת מה אתם מצפים מטרבלסי הטוניסי להגיד בודאי שיאשים את דרעי הם כל כך שונאים את המרוקאים שהשנאה מאוורת אותם אד שניים קורח ועדתו

  יוסי |
  הגב