מדוע נתניהו מסתיר חשבוניות?

התנועה לחופש המידע חושפת כי מעון ראש הממשלה מסתיר חשבוניות מהמדינה. פעם אחר פעם דחה נתניהו בטענות שונות את בקשת המדינ. { מעונות ראש הממשלה}

יממה לאחר החלטת המשטרה בעניין שרה נתניהו ,התנועה לחופש המידע חושפת כי מעון ראש הממשלה מסתיר חשבוניות מהמדינה.

התנועה  הגישה עתירה לבית המשפט בבקשה לפרסם את חשבוניות מעון ראש הממשלה לשנת 2014. בינואר האחרון פסק בית המשפט כי על משרד ראש הממשלה להעביר לתנועה את החשבוניות בתוך 90 יום. בתום 90 הימים, הגישו בקשה לדחיית פסק הדין ולהוספת רה"מ נתניהו כצד ג' – כמי שנפגע ממסירת המידע.

בפסק הדין קבע בית המשפט כי מסירת המידע המבוקש תעשה בהתאם למגבלות גורמי הביטחון עד ליום 27.4.2016. לטענת התנועה, המתין משרד ראש הממשלה מעל 80 יום ורק ימים ספורים לפני המועד בו היה עליו למסור את המידע, ערב חג הפסח, הוגשה פנייה לבית המשפט בבקשה חסרת התקדים לקבלת דחייה לביצעו פסק הדין.

במהלך החודשים האחרונים פנה ראש הממשלה נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לעכב את מסירת המידע שעלול לפגוע בפרטיות של ראש הממשלה ומשפחתו.

"העותר מבקש עתה, לאחר סגירת ההליך, לפתוח אותו מחדש, להעלות טענות חדשות שלא נטענו משך החודשים הארוכים בהם נמשך ההליך", נכתב בתגובת התנועה לחופש המידע. "לא ברור לעותרת מאין שואב המשיב עזות מצח לפנות בשלב זה אל בית המשפט, שהרי המשיב עצמו מודע להעדר הביסוס החוקי לבקשתו".

"ברור לחלוטין כי העתירה הנדונה סגורה זה מכבר ופסק הדין בה חלוט", הוסיפה התנועה. "המשיב מבקש כעת 'הזדמנות שנייה' להעלות טענות שהיה יכול להעלות משך 14 חודשים מאז הוגשה לו בקשת המידע נשוא עתירה זו. בקשתו מבוססת על תקווה שגחמה משפטית יכולה למצוא מענה בבית המשפט".

עו"ד רחלי אדרי, המייצגת בתיק את התנועה לחופש המידע, אומרת כי הבקשה החריגה של ראש הממשלה צריכה להדאיג כל אזרח. "בית המשפט הורה, בהסכמת משרד ראש הממשלה, למסור את החשבוניות לידי התנועה כבר לפני חמישה חודשים", ציינה אדרי. "ראש הממשלה נוקט בתרגילים משפטיים מופרכים במאמץ להתחמק מביצוע פסק דינו של בית המשפט".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "בסוגיה זו הוגשה בקשה לבית המשפט וההליך תלוי ועומד. המדינה תמסור את התייחסותה במסגרת ההליך, כמקובל

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תפסיקו לרדוף את ראש הממשלה. מאז שאולמרט נכנס לכלא, לא מפסיקים לרדוף את נתניהו.

    אראל |
    הגב