מדוע סירב הגר"ש כהן כי יבואו לבקרו ב'הדסה'?

אנחת רווחה בעולם התורה: לאחר כשבוע של אשפוז נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגר"ש כהן שוחרר לביתו. ומדוע סירב שיבואו לבקרו בבית החולים?

לאחר כשבוע ימים בהם שהה נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן בבית החולים הדסה עין כרם וזאת בשל חולשה וכאבים, שוחרר הערב יום ה' לביתו ברחוב היהודים 37 ברובע היהודי בירושלים.

כזכור מלפני מספר חודשים חש הגר"ש כהן כאבים ברגלו והוצרך לטיפול רפואי, ביום חמישי שעבר שוב חש הגר"ש ברע ופונה לבית החולים הדסה בבירה, ושוחרר לביתו לשבות את השבת עם בני ביתו, כשביום ראשון שב מרן לבית החולים ועבר טיפול ברגלו בשל הכאבים העזים, הערב לאחר שהות של שבוע בבית החולים שוחרר הגר"ש לביתו.

בימים הקרובים ינוח הגר"ש בביתו, ואת התפילות יערוך במניין מצומצם של מקורביו.

במהלך שהותו של הגר"ש בבית החולים גדולי תורה וראשי ישיבות הגיעו לבקרו, יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי וחברי הכנסת שהו סמוך מיטתו של הגר"ש כדי לדאוג לכל צרכיו במהלך אשפוזו בבית החולים.

יצוין כי במהלך שהותו בבית החולים ביקש הגר"ש לשמור על סדר לימודו הרגיל ושקע בלימודו במסכת הנלמדת בישיבה עד לשעות הקטנות של הלילה ועל כן ביקש למעט בביקורים כדי שיוכל להמשיך בלימודו הקבוע תוך שהוא מתנה את צערו הגדול על אשר אינו יכול למסור את שיעוריו הקבועים הנמסרים בהיכל הישיבה הקדושה.

במענה לטלפון לאחד מגדולי ישראל שהתקשר לשאול בשלומו וביקש לבוא ולבקרו התבטא הגר"ש בענותנותו: "אינני רוצה להטריח אף אחד".

רופאי בית החולים הדסה נדהמו מהיחס החם אותו העניק הגר"ש אליהם במהלך שהותו בבית החולים: "שמענו רבות על הרב אך אף פעם לא נחשפנו ליחסו החם, בכל עת שנכנסנו לטיפול הרב התבדח עימנו בדברי בדיחות והתייחס אילנו בכבוד גדול". סיפר אחד הרופאים.

בתוך כך בהיכלי התורה והישיבות קיבלו על עצמם חיזוק בלימוד בתענית דיבור בסדר א' עד לראש חודש אב לרפואתו, ואף העתירו בתפילה ובתחנונים לרפואתו.

כמו"כ בבתי כנסיות רבים ערכו היום יום ה' תפילת רבים וצום לרפואתו השלמה של הגר"ש, גם הגאון רבי ציון בוארון ערך צום ותפילה מיוחדת יחד עם מתפללי בית מדרשו לרפואת הגר"ש ואף ביקרו בשעה האחרונה בבית החולים ונשא תפילה לרפואתו סמוך לחדרו.

בני משפחתו של הגר"ש מבקשים מהציבור להמשיך להעתיר בתפילה לרפואתו השלמה של הגאון רבי שלום בן מלכה בתשח"י.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי מאשפז את גדולי ישראל כדי שלא יוכלו לדבר עמם

    כך ציער את מרן |
    הגב