מדוע קם מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל לכבודו של הרב מצגר?

שעולה סוגיית מינויו של מצגר לרב הראשי. שזכתה  לתמיכתו של הרב יוסף שלום אלישיב ז"ל. נשמעת טענה כי  הרבנים דחפו אותו לתפקיד כדי לבזות את המוסד הציוני.

   מקורביו של מרן הרב אלישיב זצ"ל דחו את הטענה לישראל היום : "זו המצאה של הדתיים הלאומיים. כשהרב מצגר היה נכנס לחדר, הרב אלישיב היה קם, וכשהוא נשאל למה הוא קם בשביל 'עם הארץ,' הוא השיב שהוא לא קם בשבילו אלא בגלל כבוד התפקיד." עם זאת, הוסיפו: "הרב החזיק בדעה שמישהו שהוא תלמיד חכם ויש לו השקפה מעוותת ופסקי הלכה מעוותים, הנזק והחורבן שהוא יביא יותר גדולים ממישהו שלא יעשה כלום. הפחד היה מהרב דייכוסבקי, שנחשב לחרדי עם דעות שונות והיה מתחיל לפסוק פסקים בשם החרדיות ועושה בלאגן. הרב אלישיב חשב שעדיף מישהו שלא יעשה טוב ולא רע."

   עוזר בכיר בחצרו של אחד הרבנים האשכנזים אומר כי במוסד החרדי מזלזלים במצגר ובמוסד הרבנות: "לא מדובר במשבר חרדי. רב ראשי אצלנו הוא כלום. הוא לא מרביץ תורה אצלנו, לא איזה ראש ישיבה. כשיש חתונה או אירוע חשוב, הוא לא יושב 'במזרח', כשהחרדים שומעים על פרשה כזו, הם לא אומרים 'איזו פאדיחה.' החרדים מינו את הרב מצגר בשביל החילונים. אנחנו לא שומעים לו ולא כפופים אליו. זו פאדיחה לדתיים שמאמינים ברבנות, לחילונים ובעיקר לממלכתיות."

   אולם כולם, תמימי דעים  "יש כאב על חילול השם הנורא," אומר עוזרו של הרב אלישיב ומוסיף: "כל אדם דתי רוצה שחילונים יסתכלו על רב בצורה מכובדת." מקורב אחר לרב אלישיב אמר שמדובר בירידת הדורות, "פעם הרבנים הראשיים היו בעלי מעמד כמו הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא, ומאז מעמד הרבנות נמצא בירידה. הנזק בזמן הזה הוא אדיר: רבנים נעצרים, פוליטיקאים מבקשים רק רב ראשי אחד, ובתוך כל זה רב ראשי לשעבר יושב במעצר תשעה ימים – זו מכה אנושה."

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הכאב הוא כפול:
  1.חילול ה'
  2.רב שיושב במעצר- והגורם העיקרי למעצר: אדם חרדי(מוסר)
  אנחנו מדרדרים במורד תלול בכל מה שקשור בבין אדם לחבירו .
  אנחנו כבר מגיעים בחלק מהמקרים לחילול ה'.

  ואין פוצה פה ומצפצף!!!

  לאן נגיע?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הבעיה אינה במוסר אלא במעשה.
   מי שפגע פגיעה בין אדם לחבירו אינו מי שאמר על מישהו שהוא גנב אלא הגנב עצמו.
   רק עיוות מחשבה יכול להביא אנשים לחשוב שהגנב בסדר אבל אם הוא נתפס זה רע ומי שגילה שהוא גנב הוא מוסר

   משה |
   הגב
   • משה הנכבד ! מי שגונב הוא אכן זקוק לעשות תשובה אך בל תשכח שה"עבירות" המיוחסות לרב מצגר אינם עבירות כלל וכלל ע"פ התורה והשו"ע אלא ע"פ חוקיהם הקלוקלים והמעוותים של השלטון הרחוק, הרב מצגר לא נתבע על הענינים שנתבעו עליהם ביבי/רימון/איציק מרדכי/ויצמן ועוד ועוד [כלומר עבירות מין] אלא על אי אלו נושאים כספיים שמבחינת ההלכה הצרופה אין בהם רבב ורק מבחינתם יש בהם כשל כלשהו, ומי כמונו ייודע שאין שם אף לא אחד שהוא טלית שכולה תכלת, רק שכרגע הם סימנו למי הם מורידים את הראש, למי שמייצג יהדות ודת. ופשוט שאין אפשרות להאמין לאדם ירוד שהחליט לתפוס טרמפ ולנקום במעביד שלו לשעבר.

    ישר דרך |
    הגב
 2. אין מה לעשות זה שליח הציבור שהחרדים שלחו
  אפשר להגיד עד מחרתיים שאיננו פוסק הדור אך גם שליח ציבור צריך להיות מענטש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אתם לא רואים שיש פה סתירה פנימית ? "החרדים מינו את הרב מצגר בשביל החילונים. אנחנו לא שומעים לו ולא כפופים אליו. זו פאדיחה לדתיים שמאמינים ברבנות, לחילונים ובעיקר לממלכתיות." נכון שאין כאן פאדיחה לחרדים, אבל כן יש פה שחיתות לחרדים שלא מאמינים במוסד הזה ואילצו את הממלכתיים לקבל דג ריקק.

  אשר |
  הגב