מדוע שימור עובדים חשוב לעסק שלך?

שימור עובדים בארגון הפך למשמעותי ביותר עבור תאגידים בעידן הנוכחי שבו עובדים שהוכשרו ואומנו לעבודה, כבר לא חוששים לעזוב ולעבור לארגון אחר במטרה לקבל שכר גבוה יותר ולהתקדם בקריירה שלהם.

שימור עובדים הוא תפיסה בעלת משמעות רבה לעסקים רבים שמחפשים כוח עבודה מנוסה ופרודוקטיבי. אפשר להגדיר מונח זה כמידה שבה העובדים נשארים בחברה במשך תקופת זמן נתונה. לדוגמה, אם בחברה יש תחלופה גדולה של עובדים, כלומר, החברה שוכרת ומפטרת אנשים לעיתים קרובות, אזי היא מאופיינת בשימור עובדים נמוך. לעומת זאת, אם תחלופת העובדים היא נמוכה ואותם עובדים נשארים לעבוד במסגרת החברה במשך תקופת זמן ארוכה, אזי החברה מאופיינת בשימור עובדים גבוה.

שימור עובדים בארגון הפך למשמעותי ביותר עבור תאגידים בעידן הנוכחי שבו עובדים שהוכשרו ואומנו לעבודה, כבר לא חוששים לעזוב ולעבור לארגון אחר במטרה לקבל שכר גבוה יותר ולהתקדם בקריירה שלהם.

כאשר עובד בעל ערך מביע רצון לעזוב את מקום העבודה, באחריותה של ההנהלה לגלות מה בדיוק הוביל להחלטה זו.

ישנן לא מעט סיבות בגינן שימור עובדים בעלי ערך חיוניים לחברה, וביניהן:

  1. תהליך גיוס העובדים הוא מורכב. המגייס אמור למצוא את האדם המתאים למשרה הפנויה מתוך מאגר ענק של מועמדים, לקיים ראיונות עם המועמדים המתאימים ביותר, להעביר את המועמד לשיפוטו של המנהל שאמור לבדוק ולאשר שהוא אכן כשיר למשרה המבוקשת. כלומר, תהליך הגיוס של העובד המתאים ביותר נמשך זמן רב ומושקעת בו עבודה רבה. כדי שכול עובד חדש יהיה מוכן לתפקיד המיועד לו וישתלב היטב בתרבות הארגונית, החברה משקיעה בו גם זמן וגם כסף. כאשר עובד שכזה בוחר להתפטר, החברה צריכה להתחיל תהליך גיוס מחודש למשרה ששוב התפנתה. סתם עבודה כפולה. מציאת עובד מתאים לארגון היא עבודה מייגעת וכל המאמצים, השקעת הזמן והכסף, פשוט יורדים לטמיון כאשר העובד עוזב.
  1. ידועה האימרה: כאשר אתה מגיע למקום חדש חכה קצת, עד שגם הנשמה שלך תגיע לשם… כך גם העובד החדש. בתקופה הראשונה, כשהעובד מתחיל את עבודתו החדשה, מתעוררות כל מיני בעיות של הסתגלות, הן מצידו והן מצד חבריו לעבודה. אין ספק שכל עובד זקוק לזמן על מנת שירגיש נוח ויוכל להתאים את עצמו לאחרים, להכיר את החברים לעבודה, להתידד איתם ולזכות באמונם. יחסים טובים בין העמיתים לעבודה, הם יחסים שמעודדים דיאלוג ושיחות כנות, ותורמים בסופו של דבר למשהו שמועיל לכול החברה.
  1. עובדים שעובדים בארגון תקופה ארוכה מכירים היטב את כול ההנחיות, המדיניות ותרבות החברה וכבר התאימו את עצמם לארגון. הביצועים של העובדים הוותיקים טובים יותר מביצועי העובדים שמחליפים מקומות עבודה לעיתים קרובות. עובדים שמבלים זמן ניכר בחברה מכירים את הארגון לפני ולפנים ומעמדה זו הם יכולים לתרום לארגון בצורה היעילה ביותר
  1. עובד שמתפטר עשוי למצוא עבודה אצל המתחרים. לא נדירים המקרים שבהם עובדים עוזבים ועוברים למקום עבודה החדש יחד עם המדיניות ואסטרטגיות העבודה של החברה שעזבו. כבר היו דברים מעולם ועובדים עזבו ולקחו איתם את כל המידע והנתונים. כדי להימנע מדליפת סודות החברה החוצה, חשוב מאוד להחתים את העובד על הסכם סודיות שיחסום את האפשרות להעברת מידע כלשהו מהחברה הנוכחית. מדיניות קפדנית ונכונה יכולה גם למנוע מעובדים את ההצטרפות למתחרים. דרך זו נחשבת גם ליעילה ביותר לשימור עובדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.