"מדינת ישראל היא מעצמה טכנולוגיית עלינו לדאוג שהסנדלר לא ילך יחף"

"אתגרי הוועדה הולכים ונעשים רבים לאור ההתפתחות הטכנולוגית בכל תחום ועניין"

ועדת המינהל הציבורי בסאנט הצ'כי נפגשו היום בכנסת עם יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב וצוות הוועדה ע"מ ללמוד על התהליכים להנגשת השירות הממשלתי לאזרח בעידן הדיגיטלי.

בפתח הפגישה, אמר יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב לחברי המשלחת: "צ'כיה היא מדינה שצועדת לצד ישראל באופן קבוע ואנו מלאי הערכה על כך. בעידן שלנו, זהו דבר שאינו מובן מאליו ומגיע לכם תודה רבה". לאחר מכן סקר יו"ר הוועדה את עבודתו להנגשת השירותים לציבור בעידן הדיגיטלי ומאידך את היוזמות לצמצום פערים דיגיטליים באופן שכל אזרח בכל גיל ומכל אוכלוסייה יוכל לקבל את השירות המגיע לו בכל תחום: "אתגרי הוועדה הולכים ונעשים רבים לאור ההתפתחות הטכנולוגית בכל תחום ועניין. הוועדה הצליחה לפעול בנושאים רבים שחובת הכנסת והממשלה לנהל מעקב ובדיקה בעניין זה ואף לקדם חוקים לטובת האזרח בעניין זה. אמש העברנו את החוק שישים סוף למציאות שיש התקשרות רק דרך פקס ומעתה יהיה גם בדואר האלקטרוני ועוד חוקים נוספים יעלו בעתיד. אנחנו פועלים לתת את המענה ולקדם את הטכנולוגיה של מדינת ישראל בחדשנות פורצת דרך בד בבד עם מתן הגנה ואבטחה והנגשה מתאימה לכל האוכלוסיות בישראל".

חברי המשלחות התעניינו בתהליכי הנגשת המידע והשירותים הממשלתיים לאזרח תוך קיצור ההמתנה והביורוקרטיה ובייחוד בחוק ממשל זמין המוביל את הנושא. ח"כ מקלב סיפר לצוות על יוזמות קיוסקי המידע הפזורים ברחבי הארץ אותו הוא מקדם ועל ההצלחה הרבה שלהם.

את הביקור חתם יו"ר הוועדה: "מדינת ישראל היא מעצמה טכנולוגיית בתחבורה, בחקלאות ועוד. עלינו כנציגי ציבור לדאוג שהסנדלר לא ילך יחף והממשלה תפעל להיות הכי מתקדמת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.