מהומה בדרך לברכפלד: נהג קווים מול הזוג החרדי

נהג של חברת "קווים" שהסיע נוסעים מבני ברק לברכפלד בקו 230 סירב לעצור לזוג חרדי שעמד בתחנה בטענה שלא שהו בתחנה. במקום פרצה מהומה רבתית. מבדיקת אקטואליק מתברר כי לא מדובר במקרה ראשון

מהומה פרצה אתמול (רביעי) ברחוב עזרא בבני ברק בין נוסעים לבין נהג אוטובוס במהלך נסיעה בעיר. נהג של חברת "קווים" שהסיע נוסעים מבני ברק לברכפלד בקו 230 סירב לעצור לזוג חרדי שעמד בתחנה בטענה שלא שהו בתחנה בעת שעצר. הזוג החרדי, ונוסעים נוספים עמדו מול האוטובוס ולא איפשרו לו להמשיך בנסיעה. הנוסעים ביקשו לעלות לאוטובוס, אך הנהג סגר עליהם את הדלתות וסירב בתוקף לאפשר להם לעלות לאוטובוס תוך שהוא מתפרץ כלפי הנוסעים.

בשלב הזה, הנהג דומם את המנוע, עצר את האוטובוס למשך דקות ארוכות וצעק לעבר הנוסעים שביקשו ממנו להמשיך בנסיעה, הנהג המשיך בשלו ואף עצר לתנועה את כל ציר רחוב עזרא לתנועת אוטובוסים.

מנחם קולדצקי, עורך אתר 'אקטואליק' שהיה עד לתקרית סיפר לנו על המהומה. "הכל התחיל כאשר הוא דילג על מספר תחנות בעיר, ברחוב עזרא, זוג חרדי עצר אותו ולא איפשר לנסוע", הוא משחזר. "הנהג פתח וסגר עליהם את הדלת, בשלב הזה שלפתי את המצלמה והחלתי לתעד את המקרה. הוא הדף אותי תוך שהוא מזהיר אותי שלא אצלם בשום פנים ואופן, וזה לא כחוק. המשכתי לצלם, והוא המשיך לריב עם בני הזוג והתעקש שלא יעלו על האוטובוס. בשלב מסוים, הוא עצר את האוטובוס דומם את המנוע והחנה את האוטובוס באופן שחסם את כל ציר התנועה לתנועת אוטובוסים, למרות מחאת הנוסעים הוא נותר בשלו, ואיים להזמין את המשטרה. רק לאחר שהוא הבחין שאני מתעד אותו כשהוא חוסם את התנועה בניגוד לחוק – הוא נאלץ להתקפל ולנסוע לברכפלד".

האזינו לראיון עם מנחם קולדצקי בתכנית "המתחשבנים" בקול ברמה בהגשת ישראל קליין ורונן גרוס, בעניין התח"צ בעיר מודיעין עילית

יש לציין, כי לידי המערכת הגיעו תלונות רבות על "הנהג הבעייתי" שמרבה לדלג על תחנות ומתייחס בזלזול כלפי הנוסעים.

מחברת קווים נמסר בתגובה: "חברת "קווים -עילית" מייחסת חשיבות עליונה למתן יחס מכבד מצד צוות הנהגים כלפי הנוסעים. החברה אף מקיימת השתלמויות מיוחדות לנהגים הנושא זה. באשר למקרה הספציפי, החברה מקיימת בדיקה יסודית , ועם השלמת הבדיקה יוסקו המסקנות בהתאם לממצאים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קרדיט להקלטה

    לפחות עם אתה מעלה את ההקלטה. תתן קרדיט למי שהקליט אותה…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב