מדרגות המוות: החתן יצחק סאמעט נפטר מפצעיו (הקלטה)

שבר על שבר: לפני זמן קצר נמסר מבית החולים בילינסון בפתח תקווה כי החתן יצחק סאמעט ז"ל נפטר מפצעיו בבית החולים. בקיץ היה אמור יצחק להתחתן. פצוע נוסף עדיין מאושפז. האזינו להודעה הטראגית

לפני זמן קצר נמסר מבית החולים בילינסון בפתח תקווה כי החתן יצחק סאמעט ז"ל נפטר מפצעיו בבית החולים.

סעמט נפל יחד עם מספר נפגעים במדרגות שביציאה מישיבת חכמי לובלין במהלך הוצאת מיטתו של מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר זצ"ל.

המנוח סבל מפגיעה אנושה בריאות כתוצאה מחנק בשל הלחץ שנוצר סביב מדרגות המוות, המנוח נרמס על ידי ההמונים וכתוצאה מכך נגרם קוצר נשימה שהביאה לפגיעה מוחית אנושה.

צוותי ההצלה העניקו לו טיפול רפואי בשטח ופינו אותו לבית החולים, שם נאבק על חייו במשך ארבעה ימים – אך הבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

סמוך למיטתו, היו ביציאת הנשמה מניין מבני המשפחה שזעקו שמע ישראל בעת יציאת נשמתו.

האזינו להודעה הטראגית על פטירתו

סאמט התארס לפני מספר חודשים והיה אמור להתחתן בקיץ הקרוב. "כשהוא בא בברית האירוסין, שמחנו כולנו איתו יחד", סיפרו חבריו . "בימים האחרונים התפללנו עליו כל החסידים אולם נגזרה הגזירה והוא נלקח מאיתנו. מדובר בכאב לב גדול".

"ידענו שהוא הולך להלוויה, מי חשב שזה ייגמר ככה", אמרה שלשום דודתו של סאמט, שרה פפנהיים, "רק שלשום היינו כולנו בארוחת החג". איידל סאמט, אמו של יצחק, העריכה כי ארגון לקוי בהלוויה הוא שהוביל לאסון הכבד. "הארגון היה בעייתי אבל אני לא יודעת אם זה היה יכול להיות שונה", אמרה.

בהלוויה של הרב שמואל וואזנר, שהלך לעולמו בגיל 102 וכונה "פוסק הדור", השתתפו כ-100 אלף איש על פי ההערכות. בשל הדוחק הרב נאלצו הצוותים במקום להעניק טיפול רפואי לעשרות בני אדם שסבלו מהתעלפויות ומניין הנפגעים בהלוויה הגיע ל-90 בני אדם – בהם שני הרוגים ופצוע אחד קשה.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מי שהחליט לעשות את הלוויה מיד בלילה ,לפני שהספיקו להתארגן כמו שצריך, ללוויה בסדר גודל כזו שיתן על כך את הדין……..וחובה לפרסם את מי שקיבל עליו החלטה גורלית זו……

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. למה מסתירים מהציבור מי היו האנשים שקבעו בהלווית הרב וואזנר מי יספיד ומתי ומהיכן יוציאו את המיטה?

    מאיר |
    הגב