מדריך הישרדות למעבר דירה

מעבר לדירה חדשה הוא אף פעם לא תהליך פשוט, אך במידה ושומרים על סדר נכון ומתארגנים מראש כהלכה, ניתן לצלוח אותו בשלום וללא קצוות פתוחים. המדריך לאיך להתמודד עם מעבר דירה לפניכם.

יובל בנר

מעבר דירה הוא בלי צל של ספק, אתגר גדול ליכולות האירגון והסדר שלנו, אך גם ליכולת המשפחתית לעבור מאורע בסדר גודל שכזה מבלי לאבד את שפיותו של אף אחד מבני הבית. מיד נציג בפניך רשימת דגשים, חלקם יתאימו לכם יותר או פחות, אך יש לזכור כי זוהי רשימה כללית ומשפחתית בלבד. לזוג או פרט המעוניין להעתיק את מקום מגוריו תהיה רשימת דרישות שונה, מה שאומר שיש לך את הדרור להוסיף או לגרוע מרשימה זו כאוות נפשך. ברשימה זו הושם דגש על החוויה המשפחתית וחשיבות הסדר וההתארגנות שיש לדאוג להם טרם ימי המעבר עצמם. אז קדימה, ניגש למלאכה.

הכנות ראשוניות

מעבר חלק בין דירות הוא תלות בתהליך נכון של הכנת הקרקע למעבר. במשפחות עם ילדים, יש להכינם למעבר חודש מראש לפחות וליצור אווירה חיובית סביב העניין. אין מה ליצור אצלם ציפיות כגון "יהיו לך חברים חדשים ונהדרים", בעיקר בגלל שלא בטוח שקביעה זו נכונה. עדיף להתמקד בסיבות למעבר ובהיכרות עם הסביבה החדשה, ולשמור על ארשת חיובית ושמחה סביב המעבר וסיבותיו. באם בחרת להשתמש בשירותה של חברת אריזה או בחברת הובלות, זה גם הזמן לסגור על חברה טובה ומומלצת. עניינים כגון אלה נסגרים זמן רב מראש כך שלא כדאי לשמור מטלה זו לשבוע האחרון. כמו כן, עוד לפני תחילת האריזה, זה הזמן להוציא ממך את הצד חובב התרומות. בגדים שלא יעלו עליך גם בחלומות האופטימיים, כלי מטבח מיושנים, מוצרי חשמל וכל מה שהאחר יוכל לעשות בו שימוש טוב יותר. ועכשיו, זה הזמן ליצור את "קלסר המעבר". כל דבר, קבלות, ענייני בית ספר, טלפונים חשובים, לו"ז ושאר זוטות, יש לתייק בצורה מסודרת. תודו לי אחר כך.

טלפון, אינטרנט ושאר ענייני תקשורת

הזמן הנכון להתחיל ולהתעסק בעניינים אלה הוא כשבועיים לפני מעבר הדירה המיוחל. זהו הזמן בו יהיה נכון ליידע את חברות התקשורת ומספיק זמן כדי לקבוע התקנה ליום בו נוח לכם, דהיינו יום או יומיים לאחר המעבר כשיש כבר צורה לבית. זאת תהיה גם נקודת פתיחה טובה לשדרוג התשתיות, החבילות וכמובן סכום התשלום החודשי. כמו כן, נציגי החברות יהיהו זמינים לרשותכם לכל שאלה, כך שנסו לקבל כמה שיותר מידע לגבי התמודדות עם מעבר הדירה. כמו כן, זהו גם הזמן לעדכן את שירותי הדואר, משרדים ממשלתיים, חברות המים והחשמל, בנק וכו'.

הישורת האחרונה

כשבועיים לפני המעבר עצמו, זה הזמן להיכנס להילוך גבוה. זיכרו, הכנה מראש, תכנון ומזג חיובי, הם אלה שיקבעו כמה יעיל ומהנה יהיה התהליך עבורכם ולא פחות חושב – עבור הקטנטנים. את כולם יש לשתף במשימה, למצוא להם משימות ולגרום לכך שיקחו חלק פעיל באריזה. גם כאן, יהיה זה נכון להיפטר מציוד מיותר התופס מקום מיותר בבית – אם לא משתמשים, תורמים. לגבי סדר ואירגון, ברור כי בסוף התהליך יהיו כמה ארגזים של בלאגן, אך בשיטת אריזה נכונה יהיו רק מעטים שכאלה, מה שיהפוך את מלאכת הפריקה ליעילה יותר. תייגו כל ארגז בכיתוב בולט. התחילו מחדרי הילדים וצאו החוצה לסלון והמטבח.

טיפ קטן – השתמשו בשינויי השיגרה כבילוי. לדוגמה, ברור כי ארוחת ערב משפחתית לא תהיה על השולחן בימים שלפני המעבר כך שכל ארוחה היא בעצם פיקניק קטן על רצפת הבית. היעזרו בשכניכם בנושא האוכל לאחר אריזת המטבח או אפילו הזמינו מבחוץ, העיקר שכולם יהיו מרוצים ושמחים.

לפני המעבר

טרם המעבר לדירה החדשה, זהו זמן מושלם לכל מה שקשור להכנת הדירה ברמת הניקיון והתשתית, כך שכל פעולה הקשורה בהדברה, ניקיון יסודי וצבע חדש. אם יש באפשרותכם לעשות זאת על דירה ריקה, נצלו הזדמנות פז זו – גם כאן, תודו לי אחר כך.

יום המעבר

ארגנו את יום המעבר לפרטי פרטים קודם לכן. ילדים קטנים כדאי יהיה להעביר לבית אחר באותו היום. לכל אחד ארגנו תיק, כמו של נסיעה לטיול של יומיים. בגדים להחלפה, מוצרי טואלט והגיינה, מגבות וכל מה שצריך. אם השתמשתם בשירותי חברת הובלה, אריזה, פריקה או הרכבה, נסו לתאמם לשעות מוקדמות ככל האפשר כדי להיות "ראשונים בתור" לכל משימה ולמנוע עיכובים ועייפות. במעבר עצמו יש לספור את הארגזים ולוודא כי כל ארגז נוחת במקום המיועד לו. אין סיבה לוותר על הצד הפדנטי שלך דווקא באירוע הזה, להפך.

 

מעבר דירה הוא לא בהכרח בילוי משפחתי כיפי ואף לעיתים הוא בדיוק ההפך מכך. גם העלויות הגבוהות עלולות להפוך אותו למעיק ומלחיץ. אך עם זאת – זכרו שבסופו של דבר, הכל מתנקז ליום וחצי של עבודה מאומצת שרק עם אירגון נכון ושמירה על סדר העניינים לקראת הגעה לרגע המיוחל יחד בני המשפחה בדירה חדשה ומרווחת כשכל המשפחה מרוצה ומאושרת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.