מדריך: כך תתגוננו מפני התייבשות

גל החום הקיצוני הפוקד את ישראל יגיע היום לשיא כאשר הקלה צפויה רק בערב. לתחזית המלאה{השרב לשיא}

גל החום הכבד שפקד את ישראל ביממה האחרונה, יימשך עד מחר אחה"צ. היום יגיע השרב לשיאו עם 45 מעלות בחלק מן האזורים. הקלה מסויימת צפויה רק בערב.

הטמפרטורות החזויות להיום והלילה: בירושלים מ-38 מעלות היום עד 27 מעלות בלילה, בתל אביב מ-39 עד 25, באשדוד מ-33 עד 26, בחיפה מ-38 עד 25, בצפת מ-36 עד 25, ברמת הגולן מ-40 עד 27, בטבריה מ-42 עד 28, בבקעת בית שאן מ-44 עד 27, בים המלח מ-43 עד 35, בבאר שבע מ-43 עד 28, במצפה רמון מ-39 עד 26 ובאילת מ-45 מעלות היום עד 32 מעלות בלילה.

מחר יסתיים גל החום והטמפרטורות יירדו במידה ניכרת. עם זאת, הן עדיין יהיו גבוהות מהרגיל לעונה בעיקר בעמקי המזרח. במישור החוף יורגש עומס חום קל עד בינוני, בשפלה ובצפון הנגב יהיה עומס חום בינוני ובעמקי המזרח יורגש עומס חום כבד.

ביום רביעי כבר תורגש הקלה משמעותית עם ירידה נוספת בטמפרטורות, והן יהיו רגילות לעונה. בשעות הערב ייעשה קריר מהרגיל בהרים.

במד"א קוראים לציבור להקפיד למרוח קרם הגנה, להרבות בשתיית מים ולהימנע מפעילות מאומצת בשעות החמות של היום. בארגון אף פרסמו הנחיות לזיהוי ולטיפול במקרה של התייבשות.

סימנים וסימפטומים אופייניים להתייבשות:

חולשה כללית
הזעה
כאבי ראש
בחילות והקאות
דופק ונשימה מואצים

בשלבים מתקדמים אף ייתכנו:

דיכוי הכרתי עד לאובדן הכרה
פרסוכים
הפרעות בקצב לב

במקרה של התייבשות יש להעביר את הנפגע למקום מוצל וקריר ולהניח אותו במצב של מנוחה מוחלטת – בישיבה או בשכיבה. יש להחזיר לו נוזלים בשתייה, בעדיפות לשתייה ממותקת. אם הוא אינו מתאושש או במקרה חירום יש לחייג 101 ולהזעיק את מד"א. במקרים של חוסר הכרה יש להזעיק מיד את מד"א, להעביר את הנפגע למקום מוצל וקריר, לשמור על נתיב אוויר פתוח ולדאוג לקירור הנפגע.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.