מדריך לבחירת משרד להשכרה

עולם העבודה הולך ומשתנה בשנים האחרונות ואחת הסיבות לכך היא איך לא, רשת האינטרנט ותחום המחשוב שמאפשרים לכל אדם בכל מקום לפתוח עסק ולעבוד ממנו. עולם המחשבי פתח בפני אנשים רבים את האפשרות להשתלב בעולם העסקים, והוא גם שינה את כללי המשחק.

בנוסף לכך מחירי השכירות הגבוהים, הצפיפות בערים הגדולות והעלויות הגבוהות של אחזקת משרדים הובילה לשינוי קו המחשבה בהקשר של עבודה משרדית ואחד הביטויים לכך ניתן לראות בהקשר של שכירת משרדים.

שינויים בהרגלי השכירות

אם בעבר נהוג היה לשכור משרד ולעבוד ממנו באופן קבוע, הרי שכיום נראית מגמה של גמישות רבה יותר בתחום. בחירת משרד להשכרה דורשת בראש ובראשונה מחשבה על העסק, תחום הדעת שלו, אופי העבודה והנגישות לקהל היעד.

דוגמא יפה לכך ניתן לראות בפארק התעשייה בקיסריה המציעים משרדים להשכרה בהתאמה אישית לצרכי העסק, דבר שעוזר רבות לחברות הנמצאות בפארק.
ישנם עסקים שמחייבים עבודה משרדית רציפה במשך כל ימות השבוע לכל אורך שעות היום. אחרים לעומת זאת דורשים עבודה משרדית ממוקדת יותר- יום בשבוע או כמה שעות בכל יום או על פני מספר ימים בשבוע.

המשרד החם

בדיוק מהטעמים הללו ניתן כיום למצוא משרדים שפועלים בשיטת "המיטה החמה"- ניתן לשכור משרד על בסיס שעתי ולקבל בו את כל השירותים הנדרשים- טלפון, מכונת צילום, פקס, מחשב וכיוצא באלה. בבחירת משרדים להשכרה יש לקחת בחשבון גם את סוג העסק. אם מדובר על עסק שמקבל קהל הרי שיש להקפיד על נגישות גבוהה, קרבה לצירי תנועה ראשיים, חזות מרשימה, עיצוב נאה, מקומות חנייה וייתכן שגם קרבה לנתיבי תחבורה ציבורית.

שיקולים חשובים

לעומת זאת בהיעדר צורך לקבל קהל ניתן לבחור מקום מרוחק יותר, מה שבהכרח יוזיל עלויות. שאלה אחרת שנשאל את עצמנו היא כמובן מהות העסק, אופיו ותחום הפעילות שלו. בהקשר זה ייתכן שנידרש לציוד מיוחד שייכלל במשרד. זה יכול להיות מחשב, חיבור לרשת אינטרנט בעלת עוצמה גבוהה במיוחד, חדר ישיבות, מגרשי חנייה גדולים וכן הלאה. בהקשר של השאלה הזו ייתכן שנידרש גם לקרבה לנתיבי תחבורה מסוימים, שדה תעופה, מרכזי מסחר או מרכזי הערים.

משנה מקום

שאלת המיקום צריכה לקחת בחשבון את אופי המוצר או השירות, קהל היעד והיקף הפעילות. מבחינת עלויות טווח המחירים הוא חרב למדי וניתן בהחלט להוזיל עלויות דרך בחירת המיקום או על ידי  בחירת חלל במשרד משותף.
חלל משותף שבו חולקים את אותו המשרד כמה בעלי עסק מאפשרת להוזיל עלויות ובנוסף היא גם מעניקה תחושה דינמית למרחב עצמו. במקרה כזה הקפידו לבחור את השותפים שלכם לחלל ולוודא שתוכלו ליצור עמם סביבה נעימה ומיטיבה שתאפשר לכל בעל עסק לטפח ולקדם את העסק שלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.