מהדלת האחורית: דודי וייסמן חוזר לשוק המזון החרדי

הבעלים של רשת מגה, דודי וייסמן, שהוחרם בעבר לאחר שרכש את רשת am:pm הפועלת גם בשבתות, מקים בשותפות עם המיליונר החרדי אריה וולפסון רשת מרכולים חדשה לציבור החרדי. שם הרשת: 'תכלס'. הפתיחה: בשבוע הבא

יש חיים לאחר החרם: המיליונר החרדי אריה וולפסון יקים רשת מזון חרדית בשותפות עם מגה שבבעלות דודי וייסמן. הרשת החדשה תיקרא תכל'ס, והסניף הראשון שלה ייפתח בשבוע הבא בבני ברק. בינתיים מדובר בסניף פיילוט בלבד, שצפוי להתרחב בהמשך לרשת. כך חושף הבוקר העיתון דה-מרקר.

דודי וייסמן, בעל רשת 'מגה' שהוחרם בעבר בשל רכישת רשת המרכולים am:pm הפועלת בשבתות, חוזר בכך מהדלת האחורית לשוק המזון החרדי. האם זוהי עילה למאבק חדש? ימים יגידו.

בדה-מרקר מסבירים את הצעד בכך שרשת 'מגה קמעונאות' סובלת בשנים האחרונות מקשיים רבים בכלל, ובמגזר החרדי בפרט. בעבר הפעילה מגה את רשת 'שפע שוק' אולם בעקבות החרם שהוכרז ספגה הרשת הפסדים כבדים, מה שגרם לה להחליף את שמה ל'זול בשפע', אולם גם צעד זה לא סייע לרשת להשיב את כוחה ומעמדה בשוק המזון החרדי. רק לשם המחשה: בשנה האחרונה סגרה הרשת חמישה מסניפיה, תוך שהיא מנהלת מו"מ על מכירת שאר הסניפים לרשתות אחרות.

בדה מרקר מוסיפים כי "ייתכן שכעת הבין ויסמן כי לא נכון לוותר על פעילות במגזר, לאור העובדה שהאוכלוסייה החרדית גדלה במהירות ורשתות המזון החרדיות מתחזקות. החיבור לוולפסון עשוי לעזור לויסמן להצליח במגזר החרדי. וולפסון הוא מהתורמים הגדולים במגזר החרדי, והוא תורם הן ללומדי תורה הן למיזמים של החזרה בתשובה ברחבי הארץ. בשנים האחרונות אף החל להעניק מלגות לסטודנטים חרדים. כניסתו כשותף עשויה להכשיר את הקרקע לכניסה מחדש של מגה למגזר החרדי, בעיקר משום שהוא מחובר מאוד לרבני החצרות הגדולות ביותר במגזר החרדי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.