מההייטק אל ירידי האופנה הנחשבים

לימור כץ יזמית בתחום האופנה, הקימה יריד אופנה שמתאים לקהל הדתי והחרדי. ראיון על יזמות מצליחה – לאחר שנים בעבודה במשרד הייטק

לימור כץ, יזמית בתחום האופנה, בת 43, נשואה לעדי כץ ואם לשלושה. גרה בגבעת שמואל ובעלים של ירידי האופנה Sheek.Me, אשר מרכזים מעצבים ישראלים רבים ומביאים את הפאשן, האווירה המחשמלת וחוויית הקנייה אל הקהל הדתי בפריפריה.

איך ומתי הוקם העסק שלך?

"את העסק הקמתי לפני כשנה ומאז נערכו לא פחות מ-26 ירידים בקונספטים שונים!".

מה הרעיון/החזון העומד מאחורי ההקמה?

"אל הפקת ירידי האופנה התגלגלתי לאחר שעברתי לא מעט תהפוכות ושינויים בפן המקצועי. עבדתי במשך כ- 17 שנים בהייטק בתור חשבת שכר ולאחר מכן מנהלת מדור שכר בחברות גדולות. במשך תקופה ארוכה הרגשתי שזה לא אני, מאז ומתמיד חלומי היה לעסוק באופנה. בשלב מסוים לקחתי החלטה, למדתי סטיילינג והקמתי בוטיק בייתי מצליח. לאחר שמיציתי גם את השלב הזה בחיי, החלטתי לקחת את העניין צעד נוסף קדימה. כיוון שבימי הבוטיק הייתי מציגה בירידים שונים, לקחתי את הניסיון והקשרים שצברתי והפכתי למפיקה בתחום הירידים, שקיבלו את שמו של הבוטיק Sheek Me"". הרצון היה לגדול, להעניק ללקוחות יותר מבחר, יותר מעצבים, מחירים אטרקטיביים ובמקביל לדאוג למעצבות הישראליות איתן עבדתי וכאלו נוספות ולספק להן פרנסה לאורך כל השנה. במקום להתחרות עם בעלי הירידים בתל אביב, החלטתי להביא את האופנה לפריפריה ולצאת איתה החוצה, למקומות עם שפע חנייה ולאפשר כניסה חינם. מעבר לכך, בעוד שעולם האופנה מאוד מפותח במגזר החילוני, ישנה אי הבנה של הצורך כאשר מדובר במגזר הדתי".

לימור כץ עם נבחרת סטייליסטיות ובלוגריות אופנה מהמגזר שהשתתפו בשבוע האופנה לקהל הדתי בירושלים, צלמת: מיה שמעונובץ

במה מתמחה העסק? מה הייחודיות שבו?

"הירידים שנערכו עד היום מתמחים ומרכזים את תחום האופנה, החל מביגוד יום וערב ועד לביגוד יומיומי, תכשיטים, הנעלה, כיסויי ראשואקססוריז. כל יריד למעשה נערך בקונספט קצת שונה. כך למשל, הירידים הקרובים שיערכו במהלך ספטמבר יהיו ירידי טרום חגים ויציגו קולקציות חדשות של מעצבים ישראלים. את היריד נערוך בלא פחות משלוש ערים מרכזיות בישראל, בגבעת שמואל בה ימשך היריד לראשונה ארבעה ימים עם מעצבים מתחלפים! כל המעצבים למעשה יתחלפו אחרי יומיים והלקוחות יקבלו יריד חדש לגמרי וסיבה להגיע פעם נוספת! יריד נוסף יהיה בבירה ירושלים, שם יערך יריד גדול ומושקע במיוחד כיאה לעיר האהובה והאחרון יהיה בעיר מודיעין בסימן תרומה לקהילה ובשיתוף פעולה עם הגרעין התורני בעיר. בחודש אוקטובר יהיה יריד מיוחד לכלות ואירועים לקהל הדתי כמובן, שירכז את כל מה שכלה צריכה ליום חתונה מושלם תחת קורת גג אחת. בעתיד ארצה לערוך גם ירידים בתחומי עיצוב הבית והילדים".

שאיפות לעתיד מבחינת העסק?

"יש תכניות רבות, החל מהתרחבות לערים נוספות, ארגון ירידים בקנה מידה גדול עוד יותר, ירידים בקונספטים נוספים הקשורים לא רק לאופנה, מיזם חדש בתחום האינטרנט לקהל הדתי ועוד. אני לא יודעת לנוח ותמיד נמצאת בעשייה".

מתי והיכן יתקיימו הירידים הקרובים?

"יריד "מקודשת"- לכלות, בגדי ערב ואקססוריז לאירועים / יריד מעצבי חורף וירידי FASHION199 ברחבי הארץ!".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.